600 TL olan bilet 1000 TL’ye çıktı, yurttaş İstanbul’da kaldı

0

Otogarda başlayan Kurban Bayramı hareketliliği bugün de devam ederken, otobüs firmalarının ek sevkiyatları da doldu. Depremin olduğu şehirlerden gelen turizm şirketleri de bilet bulamayan vatandaşlara destek olmaya çalışıyor. Bazı vatandaşlar tatillerini geçirmek için İstanbul’a geldi. Bilet bulamayan bazı vatandaşlar da bilet fiyatlarının yüksek olmasından şikayetçi oldu.

“ÇOK KİŞİ MAĞDUR OLDU”

Gaziantep Turizm Şirketi temsilcisi Ali Kıran, İstanbul Otogar’daki yoğunluktan dolayı Gaziantepli olduğunu söyledi.

Gaziantep’ten 50 araç alarak İstanbul’a geldiğini anlatan Kıran, “Günde 5 araç üretiyoruz. Piyasada araba yok. Vatandaş Gaziantep ve Adana’ya gidemiyor. Burada çok insan mağdur oldu. İşçi var. Burada 4-5 gün kalanlar memleketlerine gidecekler, gidemezler.” Biz de bu sorunları çözmek için Gaziantep’ten boş araba getiriyoruz. Düne kadar vatandaşı 800 liraya gönderirdik, bugün 1000 lira maaş veriyor” dedi.

Yolcu Nafile Öztürkmen, memleketi Gaziantep’e bilet bulamadığını söyleyerek ek seferlerin yüksek fiyatlarından şikayetçi oldu.

‘2 GÜN ÖNCE 600 TL, BUGÜN 1000 TL’

Abisiyle birlikte otogarda kaldıklarını ifade eden Öztürkmen, “Normalde 2 gün önce Gaziantep’e almamız gereken bilet 600 liraydı ama bugün 1000 lira. En iyi firmaların verdiği fiyat 600 lira. “Ek sefer yapacaklar ve ek seferin ücretini tam olarak almaya çalışıyorlar. Fırsatçıların girmesine izin verilmemeli” dedi.

Batman yolcusu Ayhan Uçar, bilet almak için saatlerce otogarda beklediğini belirterek, “Çocuklarım beni bekliyor. Dün gece otogarda yattım. Yer yok. Büyüklerimize soruyorum. Havayolları farklı diyor. Fiyat:% s.”

İnşaat işçisi Enes Şahin, tatilde ailesiyle birlikte memleketi Ağrı’ya gideceğini anlatarak, “4-5 ay burada çalışıp memleketimize gidiyoruz. Ben biletimi 1 ay önce aldım şimdi onlar da gidebiliyor” dedi. Bilet bulamıyorum. Kasabaya giderken bayram trafiği var. “Zamanında gittiler. Ailemizin eşyalarını, hediyelerini İstanbul’dan getiriyoruz” dedi.

Çocuklarıyla birlikte memleketi Mardin’e seyahat eden Zeynep Ural, bilet bulmak için günlerce uğraştıklarını söyledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom