Bu muzlar kanser riskini %60 azaltıyor!

0
İngiltere’deki uzmanlar 20 yıllık bir araştırma sonucunda, olgunlaşmamış yeşil muzda bulunan nişastanın bazı kanser türlerine yakalanma riskini %60’a varan oranlarda azalttığını ortaya koydu. İngiltere’nin Newcastle ve Leeds Üniversitelerinden uzmanların yürüttüğü araştırmaların, vücudun özellikle tespit edilmesi zor olan bağırsak üst bölgelerinde meydana gelen kanserlerin azaltılmasında önemli rol oynayacağı bildirildi. Dirençli nişastanın bazı kanser türlerini %60’tan fazla azalttığını bulduk.

Bu etki en çok üst bağırsakta belirgindi. Kanser Önleme Araştırması tıp dergisinde yayınlanan çalışma için, katılımcılara yıllarca olgunlaşmamış muz, yulaf, tahıl, makarna, pirinç, bezelye ve fasulyede bulunan “dirençli nişasta” adı verilen bir nişasta türü verildi. Çeşitli kanserlere yakalanma riskini artıran kalıtsal bir hastalık olan Lynch sendromuna sahip 1.000 katılımcı, ortalama 2 yıl boyunca dirençli nişasta dozları aldı. Araştırma sonuçlarına göre, nişasta bağırsak kanserine karşı etkili değilken, vücudun başka yerlerinde kanser görülme sıklığını %60 oranında azalttı. Dirençli nişastaların özellikle yemek borusu, mide, safra yolları, pankreas ve duodenum gibi üst gastrointestinal bölgedeki kanser türleri üzerinde etkili olduğu bulunmuştur. Nişastanın etkisi, hastalar almayı bıraktıktan 10 yıl sonra ortaya çıktı. Marhers, deneklere verilen günlük dirençli nişasta miktarının orta boy olgunlaşmamış bir yeşil muzda bulunan nişasta miktarına eşit olduğunu belirterek, “Muzdaki nişasta bozulmaya karşı dirençlidir ve muz tam olarak olgunlaşmadan önce bağırsaklara ulaşır. .ve yumuşak.Bir kez ulaştığında, orada yaşayan bakteri türünü değiştirebilir.” açıklama yaptı.


Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom