Dünyanın en çok satan hediyelik eşyaları: Nazar boncuğu, kahve, şemsiye

0

Fransız seyahat ve turizm işletmecisi Club Med, dünyanın farklı ülkelerinden sevdiklerimize aldığımız hediyelik eşyalar hakkında ipuçları verdi.

REKLAM

Tatil sırasında satın alınan hediyelik eşyalar, herhangi bir yerde geçirilen zamanın anılarını canlandırmak için tercih edilen ürünler arasında yer alıyor.

Fransız seyahat ve turizm operatörü Club Med’in yeni verileri, dünyanın farklı ülkelerinden sevdiklerimize veya kendimize aldığımız hediyelik eşyalar hakkında da ipuçları verdi.

Bunlardan bazılarını tahmin etmek zor değil; tıpkı İngiltere’den alınan şemsiye ve Türkiye’den getirilen nazar boncuğu gibi.

Hamaktan çikolataya, maskeden çaya kadar en önemli hediyelik eşyalar burada.

Kuzey Amerika’nın en çok satan hediyelik eşyaları: kahve, tatlılar, maskeler

Kuzey Amerika’nın birçok farklı kültürü vardır; Ancak haritanın en büyük iki ülkesinde damak tadınızı gıdıklayacak hediyelik eşyalar var.

Amerika Birleşik Devletleri’ni ziyaret edenler hediye olarak Amerikan tatlıları alırken, Kanada’nın başlıca hediyelik ürünü ise yaprağını ülkenin bayrağında gördüğümüz akçaağaç şurubudur.

Orta Amerika ve Ekvator ülkelerinden satın alınan en popüler hediyelik eşyalardan biri de dünyaca ünlü kahveleridir. Özellikle Jamaika, “dünyanın en iyisi” olarak kabul edilen Blue Mountain kahve çeşidiyle ilk sıralarda yer alıyor.

Avrupa’nın en çok satan hediyelik eşyaları: Şemsiye, nazar boncuğu, bira

Tahmin edilemeyen iklimiyle ünlü Birleşik Krallık’ta en popüler hediyelik eşyanın şemsiye olması şaşırtıcı değil.

Çikolata Belçika, Fransa ve İrlanda’dan alınırken, mücevherler genellikle Letonya, Litvanya ve Polonya’dan geliyor. Öte yandan Almanya’dan en popüler hediyelik ürün ise Kıbrıs’tan bira, şarap, İtalya’dan maske, Hırvatistan’dan lavanta oldu.

Türkiye’den en çok satın alınan hediyelik eşya nazar incisidir.

Asya’da en çok satan hediyelik eşyalar: origami kağıdı, halılar, çay,

Asya ülkelerine ait hediyelik eşyalar her ülkenin farklı kültürünü yansıtır. Origami kağıdı, geleneksel origami sanatının doğduğu Japonya’nın en önemli hediyelik eşyalarından biridir.

Çin’den alınan hediyelik eşyaların en önemlileri arasında hat setleri yer alıyor. Kore çayı aynı zamanda Güney Kore’den gelen en popüler hediyelik eşyadır.

Öte yandan Sri Lanka’dan en çok satılan hediyelik eşyalar arasında oymalı maskeler yer alırken, Yemen’den hançerler ve İran’dan halılar tercih ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku