Fenerbahçe’den TFF’ye mektup

0

Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Kızılhan, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş’a mektup yazdı. Kızılhan, kulübün resmi internet sitesinden yayınladığı mesajda PFDK’da görev yapan İlyas Çelik’e tepki gösterdi.

İşte Burak Kızılhan’ın o bölümü:

“Genel Sekreterimiz Burak Çağlan Kızılhan’ın Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreteri Kadir Kardaş’a hitaben yazdığı yazı şöyle:

Sevgili Kadir Kardaş,

TFF Genel Sekreteri

Ülkemizde futbolu yöneten, tarafsız ve bağımsızlığı sorgulanmaması gereken Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu üyesi İlyas Çelik’in kulübümüzle ilgili daha önceki paylaşımlarını takip ettik.

Profesyonel futbol disiplin kurulu üyesi olan bu kişinin kulübümüz ekinde yer alan ilgili paylaşımları tamamen tarafsızlıktan uzak olup suçlama, algı ve yalan içeren açıklamalardan oluşmaktadır.

Kulübümüz hakkında asılsız iddialarda bulunan bu şahsın TFF’nin en yetkili ve tarafsız kurullarından biri olan Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nda yer alması kabul edilemez.

Konuyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu’na iki soru soruyoruz:

1. Türkiye Futbol Federasyonu’nun tarafsızlık ve bağımsızlık ilkeleri ve tavsiyeleri ışığında bu görevdeki kişi ilgili ilkelere uygun mudur?

2. Doğru yaklaşımı sorgulanmaması gereken bu kişi, partizan konumunu bilerek mi bu göreve atanmıştır?

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak şu sorulara acil yanıt bekliyoruz; Bu kişi ile ilgili atacağınız adımları takip ettiğimizi önemle belirtiriz.

Burak C. Kızılhan

Genel Sekreter Fenerbahçe Spor Kulübü”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom