Gaziantep Valiliğinden deprem yardımı açıklaması

0

Gaziantep Valiliği, depremzedelere gönderilen yardımların depolarda bekletilip depremzede olmayanlara kampanya rüşvetleri olarak dağıtıldığı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Valilikten yapılan açıklamada, kentte faaliyet gösteren şirketler ve hayırseverlerin kendi işletmeleri ile ürettikleri veya temin ettikleri, çeşitli Kurumlarca tedarik edilen ve Sosyal Yardımlaşma Vakıfları tarafından bağışlanan çeşitli ürünlerin Kovid Salgın Dönemi-19’dan bu yana ihtiyaç sahiplerine dağıtıldığı belirtildi.

Tebliğde, kentte 42 bin evin ağır hasarlı, 151 bin 225 depremzede olduğu belirtilirken, şunlar kaydedildi:

“Konut sorunu yaşayan bu depremzedeler konteyner kentlerde ve çadır kentlerde, bir kısmı da şehir merkezinde ve diğer mahallelerde kirası devletimiz tarafından karşılanan evlerde yaşıyor.” vatandaşlarımıza dağıtmak. Bu yardım malzemeleri hem sosyal yardım kuruluşlarına kayıtlı ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza hem de konteyner kentlerde ve çadır kentlerde kalmayıp depremzede olan vatandaşlarımıza dağıtılıyor” dedi.

Açıklamada, depremlerin yaşandığı 6 Şubat-19 Mayıs tarihleri ​​arasında başta Nurdağı ve İslahiye ilçeleri olmak üzere 11 depo tarafından dağıtılan ayni yardım miktarının 7 milyon 126 bin 442 olduğu ve bunların kayıtlara geçtiği belirtildi.

Öte yandan değişen şartlar ve mevsimlere göre konteyner ve çadır kentlerde kalan depremzedelerin ihtiyaçlarının devlet tarafından karşılanarak sosyal market üzerinden dağıtıldığı aktarılırken, söz konusu iddiaların gerçeği yansıtmadığı aktarıldı. gerçek. (AA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
AK Parti Savcısı Sayan kalp krizi geçirdi!
Sinan Ogan ile aranızda bir anlaşmazlık mı var?  Özdağ açıkladıSinan Ogan ile aranızda bir anlaşmazlık mı var? Özdağ açıkladı
Sinan Oğan'ın çok konuşulacak sözleri: Çok karamsar olmasınSinan Oğan’ın çok konuşulacak sözleri: Çok karamsar olmasın

mynetReady(function () {
!function(f,b,e,v,n,t,s)
{if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod?
n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};
if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version=’2.0′;
n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0;
t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];
s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window,document,’script’,
‘https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js’);
fbq(‘init’, ‘925116257506425’);
fbq(‘track’, ‘PageView’);
});

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom