“Hemen ‘inek’ diye damgayı vuruyorlar” Bakan Akar ‘Bundan vazgeçmek gerek’ diyerek öğrencilere seslendi

0

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile birlikte Milli Savunma Bakanlığı Dijital Görüntüleme Merkezini ziyaret etti. Türk Silahlı Kuvvetleri envanterindeki yerli ve milli silahları inceleyen Bakanlar Akar ve Nebati, daha sonra Merkez’de spor müsabakalarında ve akademik alanda başarı gösteren öğrencilerle bir araya geldi.

“‘İNEK’İ HEMEN İŞARETLERLER! KAÇINILMALIDIR”

Şırnak’ta şehit olan iki asker ve Tel Abyad’da şehit olan iki polis başta olmak üzere tüm şehitlere rahmet ve şifa dileklerini ileterek konuşmasına başlayan Akar, gençlerin ve onlara yapılan yatırımların önemli olduğunu söyledi. Gençlere yatırım yapmanın ülkenin geleceğini güvence altına almak olduğunu belirten Akar, gençlerin eğitim ve öğretimlerini başarıyla tamamlamalarının önemini dile getirdi.

Geçmişten beri düzenli olarak ders çalışan ve kitap okuyan öğrencilere ‘inek’ lakabı takıldığını belirten Akar, ‘Ders çalışıyorlar, kitap okuyorlar, kimseye zararları olmuyor ama hemen ‘inek’ damgasını vuruyorlar. “Eğitim dediğimiz şeyin temel aracı okumaktır. Okuma. “Onsuz bir yere varmamız, bilgi sahibi olmamız mümkün değil.

“HER ŞEYDE YERLİ VE MİLLİ OLMAYA DİKKAT EDECEĞİZ”

Artık soru çağının geldiğini ve soru sormak için bilgi sahibi olunması gerektiğini belirten Akar, gençlere “öğrenmek için çekinmeden soru sorma” tavsiyesinde bulundu. Yerlilik ve milliyet konusuna vurgu yapan Akar, “Yerli ve milli olmaya her konuda özen göstereceğiz. Ait olduğumuz toplumun değerlerine sahip çıkacağız.”

Yakın zamanda yapılan yerli ve yerli TCG Anadolu ve TOGG üretimlerinden örnekler veren Akar, “Bazıları bunları eksik bulup eleştiriyor. Bunlar çok yanlış. Biz yaptık, üretmeye başladık. Geliştireceğiz. ATAK-1’i biz yaptık.” helikopter, şimdi ATAK.” -3’e hareket ettik. Her sürüm bir öncekinden daha ileri gidecektir. Bu nedenle yerli ve milli olarak ürettiğimiz silahımıza ve aracımıza sahip çıkmamız gerektiğini unutmayacağız” dedi.

“GÜÇLÜ DİL OLMADAN FİKİR YOKTUR”

Gençlerin öğrenilmiş çaresizlikten uzak durmaları, çok okumaları, çalışmaları ve araştırmaları gerektiğini vurgulayan Akar, öğrencilerden hayallerinin peşinden gitmelerini ve hayatlarını planlamalarını istedi. Türkiye’nin artık eski Türkiye olmadığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kendi kişiliği ve kimlik siyasetiyle uluslararası arenada bir oyuncu haline geldiğini belirten Akar, “Türkiye’nin özellikle Türkiye’nin olmadığı bir denklem. Balkanlar, Kafkaslar, Orta Doğu ve Karadeniz bölgesinde, “Savunma, güvenlik, diplomasi, ekonomi ve sosyal yaşam açısından aynı noktadayız. Daha da ileriye götürmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Gençlerden Türkçeyi doğru kullanmalarını ve dile hakim olmalarını isteyen Akar, “Dilbilgisi sağlam olmadan fikir olmaz” dedi.

“Garantimiz sizsiniz” diyen Akar, bunun için gençleri iyi yetiştirmenin önemini dile getirdi. Gençlere de mücadeleden asla vazgeçmemeleri çağrısında bulunan Akar, kararlılık ve kararlılıkla, artan şiddet ve tempoyla, rehavete kapılmadan çalışmaya devam etmelerini tavsiye etti.

Öğrencilerin başarısını dinleyen ve sorularını yanıtlayan Akar, bir gence “Yerli ve yerli imkanlarla üretilen silah ve mühimmatın sergilenmesi istihbarat için tehdit oluşturur mu?”, “Bugün istihbarat çok farklılaştı” diye sordu. “Teknik sorunların çoğu artık herkes tarafından biliniyor. Bunların kritik noktaları dışında zeka ile ilgili bir sıkıntı yok. Herkes herkesi tanır ama önemli olan bir milletin, bir kişinin, bir komutanın maksadı ve niyetidir. Birçok silahı var ama bunlarla ne yapmak istiyor, niyeti ne. Önemli olan bu.”

157c19ed-e7b1-4e64-845a-779f8548c4ef

BAKAN AKAR VE BAKAN NEBATI KAHVEDE OTURDU

Akar ise önce kent merkezindeki bir alışveriş merkezinde esnafı ziyaret ederek gençlerle ve vatandaşlarla görüştü. Halktan büyük ilgi gören Akar’a vatandaşlar, “Sizinle gurur duyuyoruz” ve “Allah hidayet versin” sözleriyle sevgi gösterdi. Kasaba halkıyla fotoğraf çektiren Akar, çocuklara da büyük ilgi gösterdi.

Akar daha sonra Hazine ve Maliye Bakanı Nabati ile bir kafede oturdu. Vatandaşların meraklı bakışları arasında kahve içip sohbet eden Bakan Akar ve Nebati, oradan MSB Dijital Tarama Merkezi’ne geçti. (İHA)

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ
DİSK Başkanı: ‘1 Mayıs Taksim’e son yasak olacak’
Konuşulacak sözler! “Halk İttifakı 1 milletvekilliği verdi…”
Son ankette çok konuşulacak fark!  İlk turda...Son ankette çok konuşulacak fark! İlk turda…

mynetReady(function () {
!function(f,b,e,v,n,t,s)
{if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod?
n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)};
if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version=’2.0′;
n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0;
t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0];
s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window,document,’script’,
‘https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js’);
fbq(‘init’, ‘925116257506425’);
fbq(‘track’, ‘PageView’);
});

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku