Kremlin: Azerbaycan-Ermenistan çözümü Rusya ile üçlü bildiriler temelinde olmalı

0

Peskov, Güney Kafkasya’daki konuya, Azerbaycan ve Ermeni yetkililerin ABD tarafıyla görüşmesine ilişkin soruları yanıtladı.

Peskov, Rusya’nın Azerbaycan ve Ermenistan ile imzaladığı beyannameler dışında Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki uzlaşmaya katkı sağlayacak başka bir hukuki dayanak bulunmadığını vurgulayarak, şimdilik bu belgelerin alternatifinin olmadığını vurguladı.

Peskov, “İki ülke arasındaki mevcut sorunların çözümüne ve bölgedeki gerginliğin azaltılmasına yönelik bazı ortak eylem ve önlemlerin olası gelişimi, esas olarak Rusya ile imzalanan üçlü belgeler temelinde mümkündür.”

Peskov, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in Azerbaycan ve Ermeni mevkidaşlarıyla görüşmesine ilişkin olarak, çözüme yönelik her türlü yardımın memnuniyetle karşılanacağını söyledi.

Peskov, “Ancak, bu mutabakatın temelini baltalamaya yönelik çeşitli girişimlerin olduğunun ve bunun uzun vadede hiç işe yaramayacağının gayet iyi farkındayız” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom