Kurt Cobain’in sahnede kırdığı gitar açık artırmada yaklaşık 600 bin dolara satıldı

0

Müzayedeyi New York’taki Hard Rock Cafe’de düzenleyen Julien’s müzayede evi, 60 bin dolarlık fiyat etiketine sahip kırık gitarın 595 bin dolara satılmasının “sürpriz” olduğunu söyledi.

Ünlü rock grubu Nirvana’nın solisti Kurt Cobain’in sahnede kırdığı gitar açık artırmada yaklaşık 600 bin dolara satıldı.

Julien’in müzayedeyi üstlenen şirketinin yöneticisi Kody Frederick, bu ayın başlarında AFP’ye siyah ‘Fender Stratocaster’ marka gitarın tamir edilmesine rağmen çalınamaz durumda olduğunu söyledi.

Müzayedeye çıkarılan gitarda Nirvana grubunun üç üyesinin imzası bulunuyor.

90’ların popüler Amerikan rock grubu Nirvana’nın solisti Kurt Cobain, ‘Smells Like Teen Spirit’, ‘Lityum’ ve ‘Come As You Are’ gibi şarkılarıyla tanınıyor.

Müzayedeyi New York City’deki Hard Rock Cafe’de düzenleyen Julien’s müzayede evi, 60.000 $’a satılan gitarın 595.000 $’a satılmasının “inanılmaz” olduğunu söyledi.

Uzun süredir uyuşturucu bağımlılığı ve depresyonla mücadele eden ve eşi Courtney Love ile ciddi sorunlar yaşayan Cobain, 1994 yılında intihar ederek yaşamına son verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom