Merdan Yanardağ’ın tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi

0

Merdan Yanardağ, silahlı terör örgütü PKK elebaşına ilişkin açıklamaları nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın “suçu ve suçluyu yüceltmek” ve “terör örgütü propagandası yapmak” suçlamalarıyla resen başlattığı soruşturmanın ardından 28 Haziran’da tutuklandı. /KCK Öcalan 25 Haziran’da Tele 1 kanalında. Bilgütay’ın avukatı Hakkı Durna, tutuklamaya karşı çıktı.

İstanbul 31. Asliye Ceza Mahkemesi, istisnayı göz önünde bulundurarak, zanlıya işlenen suçla ilgili olarak suçluluk şüphesini gösteren olguların varlığını, tutukluluk süresini, tutukluluk süresinin sınırlanmasını, somut olguların varlığını dikkate aldı. adli kontrol hükümlerinin uygulanmasının yetersiz kalacağını değerlendirerek, kaçma ve saklanma şüphesi uyandıran ve adli kontrol hükümlerinin uygulanmasını, ceza mahkemesi kararının usule ve hukuka uygun olduğunu düşünmektedir. .

Mahkeme, zanlının avukatı Durna’nın tutuklama kararına itiraz talebinin reddedildiğine karar verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku