Muharrem İnce’nin adaylıktan çekilmesi üzerine trollerin ‘algı’ operasyonları başladı: ‘Kötü kurgu, otur sıfır’

0

Ulusal parti başkanı ve başkan adayı Muharrem İnce Bugün yaptığı açıklamada, cumhurbaşkanlığı adaylığından çekildiğini kamuoyuyla paylaştı. Gündem olan haberin ardından sosyal ağlarda algı operasyonları başladı.

Muharrem İnce adaylıktan ilk çekildiği andan itibaren tüm gücünü “seçim sonuçlarını etkileyecek dezenformasyon üretmek.Aynı dili ve amacı paylaşan bakkal trollerine tepkiler yağdı.

İktidara yakınlığı ve sosyal medyadaki algı operasyonlarıyla tanınan Yeni Şafaklı gazeteci Taha Hüseyin Karagözsosyal medya hesabından şu ifadeleri paylaştı:

Bir Vatan Partisi arkadaşımın sözünü aktarıyorum; “Merhaba Taha, Geçirdiğimiz bir kaç haftayı tahmin bile edemezsin. Bize bunları yaşatanları asla unutmayacağız. Elbet er geç hesabını soracağız. Kasetle geldiler ama kazanacaklar.” Kasetle kazanma”

Sosyal medyada “perde arkası bilgi” filtre görünümü ile paylaşılan bilgiler, hesapların aynı anda benzer paylaşımlar yaptığının fark edilmesiyle patladı.

İşte trollere kullanıcı tepkileri;

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom