Son dakika… Erdoğan’dan ‘öğretmen ataması’ mesajı: ‘İhtiyaç duyulan alanlarda…’

0

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Haydarpaşa Anadolu Lisesi’ndeki karne dağıtım töreninde konuştu.

erdoğan burada “Eğitim ordumuzu daha da güçlendirdik. 2002’de göreve geldiğimizde 500 bin öğretmen varken, kadromuzda göreve başlayan öğretmen sayımız 800 bine ulaştı. İhtiyaç duyulan alanlarda atamalara devam edeceğiz” “Görev” mesajını verdi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

* Eğitim camiamızın tüm paydaşlarına en iyisini diliyoruz. Karnesiyle mutlu olan çocuklarımızı tebrik ederiz. Her akademik yılın sonunda bilinçli, kültürlü, ahlaklı ve vicdanlı, geleceğimize daha umutla bakıyoruz. Çocuklarımızın sesini duydukça geleceğimize olan inancımız katlanarak artıyor.

“ÖĞRETMENLERE ÖDEME YAPAMIYORUZ”

* Çocuklarımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz eğitim sistemimizin bel kemiğidir. Bir öğretmen, yalnızca bilgi vermekle kalmayıp aynı zamanda öğrencisinin içindeki cevheri de ortaya çıkaran bir kaşiftir. O, bilgi ve tecrübesiyle çocuklarımızı hayata hazırlayan rehberdir. Birinci Emri okuyan dinin mensupları olarak, hikmet ve ahlakı aşılayan hocaların hakkını ödeyemeyiz. Tüm hocalarımıza şahsım ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum.

* 6 Şubat’ta meydana gelen depremler nedeniyle hüzünlü bir milli ve dini bayram yaşıyoruz. Karne almanın heyecanını bile soluyamıyoruz. Öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin acısı hala yüreğimizde yanıyor. Kaybettiğimiz öğretmen ve öğrencilerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Aybüke usta şehidimizi rahmetle anıyoruz.

“BÜTÇEDEN ASLAN PAYI EĞİTİME AYIRDIK”

* Depremden olumsuz etkilenen şehirlerimizi en kısa sürede restore edeceğiz. 27 milyon öğrencimiz var. Onları mümkün olan en iyi şekilde büyütmek için fırsatları seferber ediyoruz. 2002 yılından bu yana bütçeden aslan payını eğitime ayırarak, derslik sayısını ikiye katlayarak, öğrencilerimizin ihtiyaç duyduğu materyalleri ücretsiz olarak dağıtarak, öğretmenlerin mali ve özlük haklarını iyileştirerek bu soruna gösterdiğimiz özeni gösterdik. öğrencilerin kaliteli bir eğitim almaları için bunu yapmaktan çekinmemek.

“GEREKLİ ALANLARDA RANDEVU ALMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

* Geçen ay yaptığımız 45.000 kişilik eğitim veren öğretmen ordumuzu daha da güçlendirdik. 2002 yılında 500.000 öğretmen varken, bizim dönemimizde göreve başlayan öğretmen sayısı 800.000’e ulaştı. İhtiyaç duyulan alanlarda randevu almaya devam edeceğiz. Öğretmenlik mesleğinin itibarını yükseltecek ve öğretmenlerimizin kariyerlerini yükseltecek projelerimizi çok yakında sizlerle paylaşıyor olacağız.

* Bu yıl 29 Ekim’de Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlayacağız. Önümüzdeki 5 yıl Türk Yüzyılını inşa etmek için gece gündüz çalışacağız. Çocuklarımızın gurur duyacağı bir ülke yaratacağız. Öğretmenler, veliler ve öğrenciler de dahil olmak üzere hepimizin sorumlulukları var. Kimsenin hedeflerimizle aramıza girmesine izin vermeyeceğiz. Bu ülkenin vatandaşı olmaktan onur duyacağız.

* Bizi biz yapan değerlerimize sahip çıkacağız. Bunu yaparsak kimse bizi durduramaz. Yarının Türkiye’si omuzlarınızda duracaktır. Teknofest gençliği olarak artık mekanla iç içe olmayı hedefleyeceksiniz. Yazın sevdiklerinizle eğlenirken kitapla bağınızı koparmayın. Öğrenme hevesinizin sönmesine izin vermeyin. Ücretsiz yaz okullarımız, gençlik kamplarımız var. Merdiven altında hırsızlara yakalanmayın. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı’nın sunduğu imkanlar var. Mutlu ve huzurlu bir bayram dilerim. Bu hafta sonu yükseköğretim kurumunda sınava girecek olan öğrencilerimize başarılar diliyorum.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom