Tatlıların simyacısı Jessica Prealpato | Euronews

0

Fransız şef Jessica Prealpato euronews’e tatlılara sihirli dokunuşunu anlattı.

REKLAM

Euronews, Sofitel Obelisk’teki Brasserie Boulud’un mutfağında Expo 2020’ye hazırlanmak üzere Dubai’yi ziyaret eden şef Jessica Prealpato’ya eşlik etti. Ödüllü şef, Dubai fuarında Fransız Pavyonunun temsilcisi olarak seçildi. Bu onun mutfak becerilerinin takdir edildiği ilk unvan değil. Fransız şef, 2019 yılında Dünyanın En İyi 50 Restoranı Ödülleri’nde “dünyanın en iyi pasta şefi” seçildi.

Bir fırın ve pastane sahibi olan ailesinin izinden giden Préalpato, Biarritz’deki ünlü turizm okulunda okudu. Halen Plaza Athénée’deki üç Michelin yıldızlı restoran Alain Ducasse’de pasta şefi olarak çalışıyor. Mutfak tarzı, şef Alain Ducasse’nin “doğallık” konseptini yansıtıyor. Bu yaklaşım, lezzetteki doğallık unsurunu korurken sağlıklı beslenmeyi de teşvik ediyor. Geleneksel olarak şeker açısından zengin tatlılarda doğal tatlandırıcı olarak çilek ve balı tercih ediyor.

Préalpato, üretim ve yerel üreticiler hakkında tutkuyla konuşuyor ve “onlar harika insanlar ve onlara yardım etmemiz gerekiyor” diyor. Expo 2020’nin temasına uygun olarak Prealpato’nun pişirme tarzı, sürdürülebilirliği ve çevre dostu malzemelerin kullanımını teşvik ediyor. Prealpato için mevsim meyvelerini yerel malzemelerle birleştirmek bu hedefe ulaşmanın bir yoludur.

Fransız Pavyonu’nda sunulacak olan Prealpato tatlısı için Dubai’nin sıcak iklimi ilham kaynağı oldu. Başarılı şef, Dubai’nin yüksek sıcaklığına karşı serin ve ferahlatıcı bir tatlı hazırlamak istedi. Bölgenin yerel tarihleri ​​hakkında detaylı konuştu. Préalpato, tarifinde bu hurmaları tatlılık katmak için kullandı çünkü son derece gelişmiş tat alma duyusu ve lezzet ayrımcılığı, Fransız ve Dubai karpuzlarının farklı tatlara sahip olduğunu tespit edebiliyordu.

Expo 2020’ye beş ay kala Préalpato, bu tatlının ilk versiyonuna göre muhtemelen çok değişeceğini söylüyor. Karpuzun yerine tadı aynı olan başka meyveler koyduğunu söyleyen sanatçı, “Fransa’da tatlı yaparken çok zaman harcamam gerekiyor. Herkesin seveceği bir tatlı yapmak 3-4 haftamı alıyor. “

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket