TİP Genel Başkanı Erkan Baş’tan Can Atalay çağrısı: Derhal tahliye edilmeli

0

TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Hatay Milletvekili Can Atalay’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki görevine gelmesine rağmen halen tutuklu bulunmasına tepki göstererek muhalefet partilerine çağrıda bulundu.

Çıkış: 02.06.2023 – 18:31


Güncelleme: 02.06.2023 – 18:31

abone

Google Haberleri

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan BaşTürkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlenen basın toplantısında Can AtalayGörevini almasına rağmen hala cezaevinde tutulmasına tepki gösterdi.

Gezi tutuklusu Can Atalay için tahliye kararı isteyen Baş, şunları söyledi: Hatay halkının iradesinin bugün gasp edildiğini açıkça beyan ediyoruz. Derhal tahliye yapılmalıdır. Bu kararın alınmaması açık bir anayasa ihlalidir.” o ifadeleri kullandı

Şef devam etti:

“25 Mayıs’ta Yargıtay’a cezaevinden tahliye başvurusu yapıldı. Dosya Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nda. “Hızlı yapılması gereken bu süreç çok yavaş işleniyor. Can, hukuka aykırı olarak tutulduğu cezaevinden bir an önce çıkıp göreve başlamak istiyor. Oy hakkı engelleniyor. Şu anda seçilmiş bir milletvekilinin görevini yapması engelleniyor. Tüm muhalefet partilerini Can Atalay’ın özgürlüğü için çağrı yapmaya, seçilmiş bir milletvekilinin ve Hatay halkının iradesinin gasp edilmesine karşı seslerini yükseltmeye çağırıyoruz. Can Atalay için mahkemede henüz bir karar verilmedi, dava açık kaldı.”

Alakalı haberler

Son dakika... Mustafa Sarıgül'den 'Can Atalay' açıklaması!

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom