Uluslararası Fethiye Festivali kapılarını açtı

0

13. Uluslararası Fethiye Festivali Muğla’nın Fethiye ilçesinde başladı. Eski adı “Fethiye Yunus Nadi Kültür ve Sanat Günleri” olan festivalin açılışını Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca yaptı.

TARİH İKİ KEZ DEĞİŞTİ

Festival komitesi başkanı Mustafa Şıkman, “Değerli katılımcılar, 13. Fethiye Festivali’nin açılışına hoş geldiniz. Festivalin başlangıcı 15 yıl öncesine dayanıyor. Pandemi nedeniyle 15 yıl önceydi. 15 yıl önce Fethiye Yunus Nadi Kültür Sanat Günleri olarak başladı. Bu tamamen amatörce planlanmış bir etkinlikti ve çok iyi bir başlangıç ​​yaptı. Yıllar içindeki gelişmelere bakıldığında bu etkinlik evrilerek günümüzde 13. Fethiye Festivali’ne dönüşmüştür. Fethiye Festivali denilince akla başka bir şey geliyor elbette. Bu tür şenlikler belediyenin öncülüğünde geniş katılımlı olarak yapılmaktadır. Bu yıl Fethiye Belediyesi’nin tam desteği ile yapıldı. Şubat ayının başında hepimizin bildiği deprem meydana geldi. Bu deprem terk edilsin mi diye sorulmuştur. Uzun tartışmalardan sonra bu işin zaten normale dönmesi için yapılmasına karar verildi. Sonra seçim sorusu geldi. 14 Mayıs seçim tarihi olarak kabul edildi ve 1 Mayıs’ta yapılması kararlaştırıldı. Aynı zamanda doğru bir karardı. Sayın Kaymakamımız Yusuf İzzet Karaman’ın da büyük desteği oldu. Bu tür festivalleri yapmanın kolay olmadığını ve festivalin yapılması gerektiğini söyledi. Kaymakamlığımızın ve Kaymakamlığımızın destekleriyle bu çalışmanın yapılmasından dolayı mutluluk ve gurur duyuyorum.”

KARACA, “BÜYÜK İŞ”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “Bugün biliyorsunuz işçi ve emekçilerin günü. Tüm işçi ve emekçilerimizin bayramını kutlarım. Partiye hazırlanmak için büyük bir çaba var. Kasım ayından bu yana her hafta tüm STK’lar ile birlikte hazırlanmaktadır. 4 yıl önce göreve geldiğimizde Mustafa Şıkman Bey yanımıza geldi. Dün gibi hatırlıyorum. Onu geçmişte tanıyordum ama pek yakınlığımız yoktu. Festival için destek istedi. 15 yıllık bir çalışma var. Aynı zamanda Fethiye’nin, sanatının ve kültürünün tanıtımı için de harika bir festivaldir. Bugünden itibaren şehir dışından 10.000 kişiyi uluslararası ölçekte çekmek istiyoruz. Fethiye kültürünü tanıtabilmek istiyoruz” dedi.

“14 MAYIS AKŞAMINDA ÜLKEMİZE VE FETHİYE’YE BAHAR GELECEK”

Konuşmasına devam eden Karaca, “Önümüzde bir seçim var. Başarılı olmak için ülkemizin farklı noktalarında görevler üstlendik. Çok çalışacağız. Festivalde tekrar sizlerle olmayı çok isterdim ama perşembe günü Sivas’a gidiyorum. Oradan da Erzincan ve Van’daki çalışmalara katılacağım. Komitedeki arkadaşlarımızı yalnız bırakmanızı istemiyoruz. Bu gelirlerin tamamı depremden etkilenen vatandaşlarımıza gönderilecek. Hiçbiri başka bir amaç için kullanılmayacaktır. Etkinliklerimiz zaten ücretsiz. Birçok farklı görevle karşınızda olacaklar. Sonuncusu ise 1 hafta sonra karnaval geçidi ile Salı pazarından Beşkaza meydanına yürüyüş olacak. Burada DJ ve sanatçı arkadaşlarımız gece geç saatlere kadar size eşlik edecek. Bayramın tadını çıkar diyorum. Deneyeceğiz. Geçmişte yaşadığımız sıkıntıları yaşamamak, sistemi değiştirmek (biliyorsunuz festivallerimizden biri iptal oldu) için sanatçı, yazar ve gazetecilerimizin özgürce konuşup sanatlarını icra edebilecekleri bir gün için arkadaşlarımızla birlikte sorumluluk aldık. sebepsiz geçen yıl). Gece gündüz çalışıyoruz, çalışacağız. 14 Mayıs akşamı ülkemize ve Fethiye’ye baharın gelmesi temennisiyle hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket