Von der Leyen: Ukrayna’ya saldırması halinde Rusya büyük faturalarla yüzleşir

0

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Rusya’nın Ukrayna’ya askeri bir saldırı başlatması halinde “ciddi sonuçlarla” ve “muazzam maliyetlerle” karşılaşacağını söyledi.

REKLAM

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Rusya’nın Ukrayna’ya askeri bir saldırı başlatması halinde “ciddi sonuçlarla” ve “muazzam maliyetlerle” karşılaşacağını söyledi.

Euronews’e verdiği röportajda von der Leyen, diplomasinin asla terk edilmemesi gerektiğini vurguladı ancak en kötü senaryonun gerçekleşmesi durumunda AB’nin Moskova’ya karşı “sağlam” ve “çok eksiksiz” bir hazırlık yaptığını söyledi.

Paketin şu anda ekonomik ve finans sektörünü hedef aldığını belirten von der Leyen, “Bu, Rusya’nın Avrupa Birliği’nin finans piyasalarına erişimini kısıtlayacak ve aynı zamanda Rusya’nın tedariki çok zor olan ürün ve teknolojilere erişimini de sınırlayacak” dedi.

Rusya’nın fosil yakıt kaynaklarının ihracatına dayalı tek yönlü bir ekonomiye sahip olduğunu hatırlatan von der Leyen, bu ürünlerin ve sermayenin Rusya için hayati önem taşıdığını belirterek, “Dolayısıyla fosil yakıt kaynaklarının azaltılması Rusya’nın çıkarına olacaktır” dedi. Fosil yakıt krizinin.”

ABD, Rusya’nın Ukrayna sınırı yakınlarına 100 binden fazla asker konuşlandırdığını duyurdu ve işgal edebileceği uyarısında bulundu.

Moskova savaş istediği yönündeki iddiaları reddetti. Rusya, NATO’nun sınırlarına doğru genişlemesinin ulusal güvenliğe tehdit oluşturduğunu söylüyor ve Ukrayna’nın asla ittifaka katılmayacağına dair söz istiyor.

Von der Leyen’in açıklamaları Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Macaristan Başbakanı Viktor Orban’ın görüşmesinin ardından geldi. Toplantının ardından düzenlenen basın toplantısında Orban, yaptırımların “işe yaramaz bir araç” olduğunu ve “başarısızlığa mahkum” olduğunu söyledi.

Orban’ın açıklamaları hakkındaki soruya von der Leyen, “Avrupa Birliği içinde birlik ve güçlü bir dayanışma var. Sürekli temas halindeyiz.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket