Wakesurfing sevdalıları için Dubai dünyanın en cazip yerlerinden biri

0

Wakesurfing, BAE’de en hızlı büyüyen sporlardan biridir. Bazı açılardan geleneksel sörfü andırıyor. Ancak daha küçük bir tahta kullanarak ve özel bir geminin atışıyla yelken açıyorsunuz.

Sörfçü önce tekneye bağlı bir ip tutar ve hızlandıktan sonra ipi bırakır ve teknenin yarattığı dalgalarda sörf yapar. Bu sporun özelliği, okyanus sörfünün aksine göllerde veya denizde yapılabilmesidir.

Dubai’de yediden fazla kurum bu sporu müşterilerine sunuyor. Jumeirah’daki Sea Riders da sporu deneyebileceğiniz birçok yerden biridir.

Rakmajeh’in kurucusu Hasan Jad, insanları sporla tanıştırmak ve dünyanın her yerinden sörfçüleri Dubai’ye çekmek istiyor.

‘Spora Dubai’de başlayan profesyonel sörfçüler var’

BAE’de hem sporun hem de toplumun büyüdüğünü vurgulayan Hasan Jad, “Dubai’yi harika yapan şeylerden biri, birçok spor dalında birçok aktivite sunmasıdır. Ama özellikle sörfte en iyi teknelere ve ayrıca Seariders’a sahibiz. ‘ konumu harika.” Burada tek bir dalga yok. İşe gelmek için en düz alanlardan biridir. Bu koşullar sporu öğrenmek ya da kendini geliştirmek isteyen kişileri cezbeder. Ve onu bir sonraki seviyeye taşıyorsun. Spora Dubai’de başlayan ve dünyanın her yerinde yarışan sporcularımız var. Bu harika” dedi.

Yeni başlayanlar ve amatörler Dubai’de sadece su sörfü yapmazlar. Dünyanın her yerinden profesyonel sörfçüler, tüm yıl boyunca, kışın veya sezon dışında güneşte antrenman yapmak için buraya gelirler.

Yılın her günü sörf yapılabilir

Profesyonel su sörfçüleri Anthony ve Jennifer Edwards, Dubai’nin harika tesisler sunduğunu ve Birleşik Krallık’ta sörf yapmak için çok soğuk olduğunda yarışmalara hazırlanmalarına ve antrenman yapmalarına olanak sağladığını söyledi.

Neden Dubai’yi seçtiklerini açıklayan Jennifer Edwards, “Sörf yaptığınızda inanılmaz bir özgürlük duygusu hissediyorsunuz. Tüm sorunlarınızı unutuyorsunuz. Gerçekten çok eğlenceli. Bu yüzden bizi çok çabuk bağladı. Ve şimdi geliyoruz.” Dubai gibi güneşli yerlere ve bu güzel havaya… ve güzel suların tadını çıkarmaya” dedi.

Sporun zorluğuna dikkat çeken eşi Anthony, “Dünyadaki en harika duygu ama bazen çok sinir bozucu bir spor olabiliyor çünkü hareketlerinizde en ufak bir değişiklik yaptığınızda dengenizi kaybedip yere düşebiliyorsunuz.” su.” Yani her şey mükemmel bir şekilde kurulduğunda, bu harika bir duygu.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

seo paket casibom