AB Türk Musikisi Konservatuarı öğrencilerinden önemli proje – KÜLTÜR SANAT

Ege Üniversitesi Türk Devlet Musikisi Konservatuarı öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı İzmir Çocuk ve Gençlik Ceza İnfaz Kurumu çocukları ile birlikte coşkuyla kutladı.

Konservatuar öğrencileri Melike Dereköy ve Melike Sarı tarafından yürütülen “Hayat Bir Bayram Olsaydı” öğrenci sosyal sorumluluk projesi kapsamında çocuklarla Anadolu'nun her bölgesinden türküler söylendi.

Etkinliğin amacı hakkında konuşan EÜ proje danışmanı ve Devlet Müzik Konservatuvarı Öğretim Üyesi Salih Sütoğlu, şunları söyledi: “Bu proje, Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı geçirmek zorunda kalan çocuk ve gençlere yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Dünyada eşi benzeri olmayan ve Ulu Önder Atatürk'ün cezaevlerindeki çocuklara armağan ettiği 23'üncü bayram sevincini aynı zamanda müziğin iyileştirici gücü sayesinde yaşatmak için milli vicdanla hazırladık. Özgürlüğü kısıtlı insanların kısa süreliğine de olsa bulundukları ortamdan çıkıp kendilerini iyi hissetmelerine yardımcı olmayı amaçladık” dedi.

Öğretmen Salih Sütoğlu, Devlet Müzik Konservatuvarı öğrenci sanatçı adaylarının sosyal sorumluluk bilincinin oluşmasında önemli rol oynayan bu projelere devam edeceklerini söyledi.

Programın sonunda Salih Sütoğlu'na plaket takdim edildi.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir