ABD'deki Gazze gösterilerine 2 üniversite daha katıldı

Amerika Birleşik Devletleri'nin önde gelen üniversitelerinden Georgetown ve George Washington üniversitelerinden bazı öğrenciler sabahtan itibaren kampüslerinin bahçelerinde toplanmaya başladı.

Georgetown Üniversitesi'nin ana kampüsünün merkezindeki geniş bahçede toplanan yüzlerce öğrenci, “Özgür Filistin” ve “Gazze'de derhal ateşkes” gibi sloganlar attı. Bazı öğrenciler polisin sınırlı izin verdiği bölgelerde çadır kurdu.

İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ellerinde pankartlarla tepki gösteren öğrenciler, daha sonra toplu halde George Washington Üniversitesi (GW) kampüsüne doğru yürümeye başladı.

Başkentin en büyük üniversitelerinden George Washington Üniversitesi'nin ana kampüsünün bahçesinde toplanan yüzlerce öğrenci, sloganlar atarak Gazze'ye desteklerini dile getirdi.


Sabah 07.00 ve akşam 19.00 dışında hiçbir etkinliğe izin verilmeyecek.

Çevrede güvenlik önlemi alan GW güvenlik görevlileri, öğrenci temsilcilerine kampüste 07.00-19.00 saatleri arasında gösteri yapabileceklerini ve bu saatler dışında kampüste hiçbir gösteriye izin verilmeyeceğini duyurdu.

Bahçede çadır kurmaya hazırlanan öğrenci sayısının artması ve diğer üniversite kampüslerinde olduğu gibi protestoların bir süre daha devam etmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir