Avrupa'nın en büyük seyahat operatörlerinden FTI Group iflasını açıkladı

Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.

On binlerce tatilciyi etkileyebilecek iflas kararının ana nedeni, şirket tarafından düşük rezervasyon sayılarına bağlandı.

REKLAM

Avrupa'nın Almanya, Avusturya ve Hollanda'da faaliyet gösteren üçüncü büyük tur operatörü FTI Group'un ana şirketi Alman FTI Touristik GmbH, 3 Haziran'da Münih Bölge Mahkemesinde iflas başvurusunda bulunduğunu duyurdu. Diğer grup şirketlerinin de aynı yolu izlemesi bekleniyor.

Son zamanlarda bir dizi sorunla karşı karşıya kalan Münih merkezli şirket, bu kararı esas olarak rezervasyon rakamlarının beklenenden düşük olması nedeniyle aldığını söyledi.

Şirket, “Ayrıca birçok tedarikçi ön ödemede ısrar etti, bunun sonucunda likidite ihtiyacı arttı ve yatırım süreci kapatılıncaya kadar bu ihtiyaç karşılanamadı. Dolayısıyla hukuki nedenlerden dolayı iflas başvurusunda bulunmak gerekli hale geldi” dedi. yaptığı açıklamada. Söylendi.

65 bin tatilci etkilenebilir

Alman gazetesi Die Zeit, şu anda FTI Touristik ile seyahat eden 65.000'e yakın tatilcinin bu durumdan etkilenebileceğini bildirdi.

İflasın sonuçlarından etkilenen tatilcileri desteklemenin şu anda şirketin en büyük önceliği olduğunu belirten grup, şunları söyledi: “Başlamış olan seyahatlerin planlandığı gibi tamamlanabilmesi için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Henüz başlamamış olan seyahatlerin ise muhtemelen tamamlanmaması muhtemeldir. 4 Haziran 2024 Salı gününden itibaren daha da mümkün olacak veya kısmen mümkün olacak.” olur.” Şunları bildirdi:

FTI ayrıca müşterileri desteklemek, soruları yanıtlamak, geri ödemeleri ve diğer teknik sorunları olabildiğince sorunsuz ve verimli bir şekilde ele almak için bir web sitesi ve yardım hattı oluşturdu.

Yaz tatiline çıkacaklara 'kaos' uyarısı

Almanya, özellikle Lufthansa çalışanlarının ücret artışı talebiyle yaptığı büyük grevler nedeniyle, son aylarda giderek artan sayıda seyahat ve turizmle ilgili sorunlarla karşı karşıya kaldı.

Havayolları ve tur operatörleri hala salgının etkileriyle mücadele ediyor ve artan yaşam maliyetleri ve faiz oranları, harcanabilir gelirin azalmasıyla birlikte seyahat talebini bir miktar azaltıyor.

Almanya Dışişleri Bakanlığı, yabancı ülkelerde mahsur kalan yolculara destek vereceğini, turistlerin ülkelerine geri dönüşlerine yardımcı olacağını ve gerekirse konsolosluk desteği sağlayacağını duyurdu.

Bu yaz seyahat etmeyi ümit eden tatilcilerin bir dizi aksaklıkla karşı karşıya kalabileceği, birçok paket tatilin iptal edildiği veya iptal edildiği iddia ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir