Çağlar Söyüncü'den Galatasaray açıklaması!Fenerbahçe

Tecrübeli F.Bahçe savunma oyuncusu Çağlar Söyüncü, F.Bahçe TV'ye açıklamalarda bulundu. Derbide attığı golle galibiyetten duyduğu mutluluğu dile getiren Çağlar, şunları söyledi: “Öncelikle çok mutluyuz, bu tür maçları kazanmak kolay değil. Derbiler taraftarlar için unutulmazdır. Hatırlamadığım birçok derbi var. F.Bahçe, Galatasaray ya da Beşiktaş maçları unutulmaz maçlardır. Bu yüzden böyle bir maçta gol attığım için çok mutluyum. Takım arkadaşlarıma, antrenörlerime ve taraftarlara çok teşekkür ediyorum. Oraya iyi bir takım olarak gittik ve Fenerbahce'ye karşı iyi mücadele ettik. Elbette derbide bu sayılara ulaşmak benim için gerçekten büyük bir onur ve gurur çünkü takıma ne kadar katkı sağlarsam benim için o kadar iyi oluyor. Onun adına çok mutluyum. Maçtan sonra da desteklerini esirgemeyen kamuoyuna ve taraftarlarımıza teşekkür ederiz. “Tek amacım F.Bahçe'ye ne kadar yardım edersem kendimi o kadar rahat hissedeceğim” dedi.

“ÇOK GÜZEL BİR GÜNDÜ, FAZLA ANLAMLIYDI”

Maçın ardından yaptığı açıklamada, galibiyeti çocuklara adadığını söyleyen Çağlar, açıklamasını hatırlattıktan sonra şunları söyledi: “Hatırladığınız gibi o gün 19 Mayıs Gençlik Bayramıydı. O kadar güzel bir gündü ki, ekstra anlamı vardı. Hayatta çok genciz ama futbolda 29-30 yaşlarına geliyoruz, belki de futbolun sonuna doğru. Çocuklar geleceğimizdir, onlar ülkemizin geleceğidir. Geçen sene Arda gibi bir genç kardeşimiz dünyanın en güçlü takımlarından birine transfer oldu, şu anda oynuyor ve biz de mutluyuz. Umarım gelecekte istedikleri yere ulaşırlar. O röportajda bunun sadece kısa bir motivasyon olduğunu hissettim. Ben de onun adına çok mutluyum. Çocukların paylaşımlarını gördüm. Paylaşımlarından dolayı kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

“OTOBÜSTEN BU COŞKUYU GÖREBİLECEĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM”

Galibiyetin ardından Samandıra'da taraftarların coşkulu karşılamasıyla ilgili duygu ve düşüncelerini paylaşan Çağlar, şunları söyledi: “Çok güzel bir duyguydu, gerçekten de Fenerbahçe taraftarına çok teşekkür ediyorum. Gece yarısına kadar bizi burada beklediler ve destek verdiler. İnanın o coşkuyu otobüsten de görebiliyordum. Hayranlarımıza baktığımda o saf duyguyu hissedebiliyordum. Onun adına da çok mutluyum dedi. Başarılı savunmacı, taraftarların desteğine ilişkin ise şunları söyledi: “Onlara çok teşekkür ediyorum. Tüm yıl boyunca bizi desteklediler. Onlara layık olmaya çalışalım. Kesinlikle hata yapıyoruz. Onlardan ders alıp yolumuza devam etmek istiyoruz” dedi.

“O GÜN GERÇEK FENERBAHÇE'Yİ SAHADA GÖSTERDİK”

Takımdaki aile ortamına değinen ve uyum sorunu yaşamadığını söyleyen Çağlar, şunları söyledi: “Geldiğimden beri kendimi çok iyi bir aile ortamında buldum. Bu yüzden çok şanslıyım. Hocalarıma ve ekip arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Hiç uyum sorunu yaşamadım. Türk olduğum için uyum sorununu biraz daha hızlı çözmem gerekiyor ama yine de yeni bir takım, yeni oyuncular, yeni takım arkadaşları var. Çok tecrübeli futbolcular var. “Bana hiç böyle hissettirmediler, sanki sezon başından beri birlikteymişiz gibi” dedi.
Geçen haftaki derbi hazırlıklarına ilişkin Çağlar, şunları söyledi: “Sakin bir şekilde işimizi yaptık, antrenmanlarda yüzde 100'ümüzü verdik ve antrenman sonrası normal sakin yemeklerimizi yedik. Geziye çıktık, tekne turuna çıktık. Sohbet et, sohbet et. Mükemmel futbol oynadığımızı düşünüyorum. Bu puanları almak kolay değil. Biz bunun farkındaydık. Orada da kazanmaktan başka seçeneğimiz yoktu ve bunun farkındaydık. “O gün gerçek F.Bahçe'yi sahada gösterdik” dedi.

“KÜÇÜĞÜNDEN BÜYÜĞÜNE ÇOK GÜZEL BİR AİLE ORTAMI VARDI”

Son olarak Çağlar Söyüncü, Galatasaray derbisinde sakatlıkları nedeniyle kadroda yer alamayan oyunculara teşekkür ederek, şunları söyledi: “Antrenman saatlerimizi, tedavi sürelerimizi aynı yaptılar, aynı saatte geldiler, sırf burada bir arada olalım diye. Onlara teşekkür et. Tabii ki onlar bu takım için çok önemli oyuncular. Sezon başından beri bu noktaya geldiler. Onlara da teşekkür ediyorum. En küçüğünden en büyüğüne kadar gerçekten güzel bir aile ortamı vardı. Özellikle geçen hafta bunu hissettim diyebilirim. Hepimiz antrenman yaparken %100’ümüzü vermeye çalışıyoruz. Antrenman sonrası gerginlik olmadı, karnımızı doyurduk ve yola çıktık. Harikaydı. “Geçen hafta bunu çok hissettiğimi söyleyebilirim” diye sözlerini tamamladı.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İsmail Kartal'ın şampiyonluk açıklamasıİsmail Kartal'ın şampiyonluk açıklaması
Beşiktaş'a çok sert tepki!  ''Yalan söylüyorlar... bıraksınlar bunu yapmayı!''Beşiktaş'a çok sert tepki! ''Yalan söylüyorlar… bıraksınlar bunu yapmayı!''
Arda Turan'ın eski teknik direktörü hayatını kaybetti!  ''Seni çok özleyeceğim...''Arda Turan'ın eski teknik direktörü hayatını kaybetti! ''Seni çok özleyeceğim…''

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir