Çanakkale Boğazı'nda feribot seferleri saatlik değildir

Ramazan tatili başladı. İstanbul ve Trakya şehirlerinden gelen turistler tatil için Ege ve Akdeniz kıyılarındaki Bozcaada, Edremit Körfezi'ne gitmeye karar verdi.

Avrupa yakasından Anadolu yakasına gitmek isteyen tatilciler, Eceabat ve Kilitbahir vapur iskelelerinde araç kuyruğu oluşturmadı. Her yıl oluşan araç kuyruğu, 1915 Çanakkale Köprüsü'nü kullananlar ve arabalı vapur seferlerindeki artış nedeniyle bu kez oluşmadı. 1915 yılında Çanakkale Köprüsü tatilcilerin can damarı oldu. 1915 Çanakkale Köprüsü'nde trafik sorunsuz devam etti.


Boğaz hatlarında 24 saat kesintisiz hizmet

Çanakkale Boğazı ile adalar arasında deniz taşımacılığını sağlayan GESTAŞ AŞ'nin açıklamasına göre, 9 günlük tatil boyunca 17 gemi hizmet verecek.

Kilitbahir ve Eceabat hatlarının tarifelerine akşam ve gece seferleri eklenirken, Boğaziçi Lapseki-Gelibolu, Çanakkale-Eceabat ve Çanakkale-Kilitbahir hatlarında da 24 saat kesintisiz hizmet verilmeye başlandı. Gökçeada'da sefer sayısı günde 24'e, Bozcaada'da ise 18 sefere çıkarıldı. Gökçeada ve Bozcaada hatlarında online biletlerin doluluk oranı yüzde 80'e ulaşırken, sadece yaz sezonunda faaliyet gösteren Bozcaada'dan gidiş-dönüş rezervasyon talebi Ramazan bayramına özel olarak hayata geçirilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir