ÇEV Sanat'ın genç yetenekleri başarıdan başarıya koşuyor – KÜLTÜR SANAT

ÇEV Sanat'ın genç piyanisti Tarık Kaan Alkan, jüri üyeliği kapsamında girdiği sınavlarda üstün başarı göstererek dünyanın önde gelen müzik okullarından Juilliard School'un (New York) piyano bölümüne tam burslu olarak kabul edildi. dünyaca ünlü piyano öğretmenlerinden oluşuyor.
ÇEVArtbu yıl dünyanın en önemli müzik okullarına en iyi notlarla giren ikinci genç sanatçıdır. Tarık Kaan AlkanJüri üyesi Robert McDonald, genç yetenek hakkında övgüyle söz ederken, “Müzikle bağınız çok güçlü, gerçek ve çok önemli bir yeteneğiniz var.” McDonald'ın yanı sıra jürinin diğer üyeleri; Sınavda genç sanatçıya en yüksek puanı Sergei Babayan, Emanuel Axe, Hung-Kuan Chen, Stephen Hough, Yoheved Kaplinsky, Soyeon Kate Lee, Jerome Lowenthal, Julian Martin, Shai Wosner, Yi-heng Yang ve Orli Shaham verdi.ÇEV Sanat'desteğiyle Belçika'da müzik eğitimine Musica Mundi OkuluHagit Hassid Kerbel ve Jacques Rouvier ile devam ediyoruz. Tarık Kaan Alkan2024-2025 eğitim-öğretim yılında piyano öğretmeni Robert McDonald's'ın sınıfında okuyacak. Juilliard OkuluNew York'ta devam edecek.

Ulusal ve uluslararası birçok yarışmada birincilik elde ettikten ve yurt dışında çeşitli konser salonlarında sahne alarak ülkemizi başarıyla temsil ettikten sonra, ÇEV Sanat 17 yaşındaki genç piyanist Tarık Kaan Alkan'ın altıncı albümü mayıs ayında sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

ÇEVArtTürkiye'nin en yetenekli genç sanatçılarından biri Tarık Kaan Alkan4 yaşında annesi piyano öğretmeni Eser Alkan'ın yanında piyano çalmaya başladı. Genç sanatçı, 2014 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarı'na girdi. ÇEV Sanat'ın “Genç Yetenekleri” Projede yer alarak müzik eğitimine Belçika'da başladı. 2019 yılında “Altın Klasik Müzik Ödülleri Uluslararası Yarışması”nda (New York) birincilik ödülü kazanan Tarık Kaan, 6 Mart 2019'da ödülünü alarak Carnegie Hall'da sahne aldı.Dünyanın en prestijli kurumlarından biri
1905 yılında New York, Amerika Birleşik Devletleri'nde kuruldu Juilliard OkuluÜstün yetenekli sanatçıları bünyesine katarak, onların üst düzey müzik eğitimi almasını ve dünya standartlarında sanatçılar olmalarını sağlar. 42 eyalet ve 50'den fazla ülkeden 800'ün üzerinde öğrencisi bulunmaktadır. Juilliard Okulu, Lincoln Center'daki Alice Tully ve David Geffen odaları, Carnegie Hall, vb. Dünyaca ünlü 5 gösteri salonunda genç sanatçılara yılda 700 gösteri yapma olanağı sağlıyor. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir