CK Enerji müşteri odaklı dijital dönüşümle sektörde fark yaratıyor – EKONOMİ

CK Enerji; Akıllı SMS Bilgi Sistemi, Müşteri Deneyim Sistemi, Dijital Fatura, QR Müşteri Memnuniyeti Anketi, CK Look Performans Sistemi ve Talep & Başvuru SMS Sistemi gibi uygulamalarıyla müşterilerine yenilikçi çözümler sunmaktadır.Müşteri memnuniyetini esas alan bir yaklaşımla; Misyonu kolay erişilebilir, kaliteli, ayrıcalıklı ve uçtan uca hizmet deneyimi sunmak ve geliştirmek olan CK Enerji, elektrik tüketicilerinin hayatını kolaylaştıran dijital adımlarla sektörde fark yaratıyor. CK Enerji, dijital faturadan Müşteri Deneyim Sistemine, Akıllı SMS'den CK Look Performansına kadar birçok dijital uygulamasıyla müşterilerine yenilikçi çözümler sunmaktadır. Hayata geçirdikleri yenilikçi uygulamaların temelinde müşteri deneyimi, dijitalleşme ve sürdürülebilirliğin yer aldığını belirten CK Enerji Düzenleme Stratejileri ve Müşteri İletişim Grubu Direktörü Fidan Öztürk şunları söyledi: “Türkiye'nin 3 bölgesinin 7 ilinde 8,4 milyon elektrik tüketicisine hizmet veren CK Enerji olarak dijital dönüşüme büyük önem veriyor, müşterilerimizin beklenti ve talepleri doğrultusunda süreçlerimizi dijitalleştiriyoruz. Dijital varlıklarımızı güçlendirmek ve müşteri deneyimini iyileştirmek için süreçlerimizi yeniden tasarladık. Müşterilerimizle temas ettiğimiz noktaların belirlenmiş kriterler doğrultusunda ölçülmesine, performanslarının izlenmesine, değerlendirilmesine ve iyileştirilmesine yardımcı olan CK Look sistemimiz, birimlerimizde iyileştirmeye açık alanların belirlenmesi amacıyla kullanılmaktadır. Değerlendirmeler sonucunda müşteri deneyimini en üst seviyede tutacak aksiyonlar alıyoruz. Müşterilerimize daha kullanıcı dostu, hızlı ve erişilebilir bir çevrimiçi deneyim sunmak amacıyla web sitelerimizi bir kez daha yeniledik. “Müşterilerimiz internet sitemiz aracılığıyla fiziki mekanlara gitmeden, kolay, güvenilir ve hızlı bir şekilde güncel bilgilere ulaşabiliyor ve taleplerini iletebiliyor.” dedi.CK ENERJİ'NİN GERÇEKLEŞTİRDİĞİ DİJİTAL PROJELER NELERDİR?Enerji sektörünün büyük bir dönüşümden geçtiğini vurgulayan Öztürk, sektörün lider firması olarak dijital dönüşüm alanında atılan adımları şöyle sıraladı:

  • AKILLI SMS: Tüketicileri enerji sektörünün güncel durumu hakkında daha iyi bilgilendirmek ve müşteri memnuniyetini artırmak amacıyla “Akıllı SMS Projesi”ni başlattık. Bu proje kapsamında etkilenen tüketicileri uyarmak için Akıllı SMS sistemi aracılığıyla anlık bildirimler sağlıyoruz. Proje, hızlı ve doğru bilgi sunarak müşteri deneyimine önemli katkı sağlıyor.
  • DİJİTAL FATURA: Yaşadığımız küresel ısınma ve iklim değişikliği nedeniyle sürdürülebilirlik konusu dünyadaki tüm sektörlerin önem verdiği bir konu haline geldi. Şirketler, faaliyetlerinin çevresel etkilerini azaltmak ve daha yeşil bir geleceğe katkıda bulunmak için dijital çözümleri tercih ediyor. Bu bağlamda CK Enerji olarak sürdürülebilir bir geleceğe katkı sağlamak hedefiyle tüm perakende şirketlerimizde dijital faturalamaya geçerek çevre dostu bir yaklaşım benimsedik. Dijital faturalarla kağıt tüketimini azaltarak doğayı koruma konusunda önemli bir adım atıyoruz. Aynı zamanda süreçlerde hız ve verimlilik sağlayarak hem firmalara hem de müşterilerimize faydalı bir seçenek sunuyoruz. Bu sayede hem zamandan tasarruf edersiniz hem de doğanın korunmasına yardımcı olursunuz.
  • MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ QR ANKETİ: Dijital dönüşüm çağında müşterilerden ve katılımcılardan anında geri bildirim almanın önemi her zamankinden daha fazla önem taşıyor. Müşteri memnuniyetini hedefleyen QR Anket Projesi, bu ihtiyaca yenilikçi ve etkili bir çözüm sunuyor. Projenin ana özelliği, katılımcıların akıllı telefonlarını kullanarak anında geri bildirim verebilmeleri için QR kodlarının kullanılmasıdır. Katılımcılar bu kodlar aracılığıyla hizmetleri kolaylıkla derecelendirebilirler. Bu şekilde anketlerin basitliğini ve erişilebilirliğini artırırken değerli bilgiler elde edebiliriz. Şu ana kadar 80 bin müşterimiz QR anketlerimizi doldurarak bize geri bildirimde bulundu.
  • MÜŞTERİ DENEYİM SİSTEMİ: Sistem, müşteri geri bildirimlerinin toplanması, çoklu iletişim kanalları, veri analizi, yapay zeka tabanlı çözümler ve müşteri hizmet kalitesi gibi unsurları içerir. Müşteri ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde karşılamak için müşteri yolculuğu haritalamasından tüm ekosistemi takip ederek müşterilerimize daha iyi bir deneyim yaratmayı hedefliyoruz.
  • SMS TALEP VE BAŞVURU SİSTEMİ: Müşterilerimizin soru ve sorularının her aşamasında anında bilgi almalarına büyük önem veriyoruz. Bu nedenle SMS sistemini kullanarak hızlı ve kullanışlı bir iletişim yöntemi sunduk. Kullanıcılar, uygulamalarının durumunu anında takip etmelerine olanak tanıyan bilgilendirici SMS mesajları alırlar. Bu sayede hızlı ve etkili geri dönüşlerle müşteri memnuniyetini artırarak hizmet kalitemizi arttırıyoruz.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir