Cumhurbaşkanı Erdoğan 13 yıl sonra Irak'ta

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Irak'a tarihi bir ziyarette bulunuyor. Erdoğan, 13 yıl aradan sonra resmi temasları sürdürmek üzere Irak'ın başkenti Bağdat'a geldi.

RESMİ TÖREN İLE HOŞGELDİNİZ

Erdoğan, Bağdat Uluslararası Havalimanı'nda Irak Başbakanı Muhammed Şii Sudani tarafından resmi törenle karşılandı. Erdoğan, iki ülkenin milli marşlarının okunmasının ardından askeri müfrezeyi selamladı.

BBB

ANLAŞMALAR İMZALANACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ziyareti kapsamında Bağdat'ta Cumhurbaşkanı Abdullatif Reşid ve Sudani ile bireysel ve heyetlerarası görüşmelerde bulunacak. Erdoğan ve Sudani ortak basın toplantısı düzenleyerek iki ülke arasında anlaşmalar imzalanacak. Erdoğan daha sonra temasları kapsamında Erbil'i ziyaret edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretinde ikili ilişkiler, güvenlik, ticaret ve su konuları ele alınacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Irak'ı en son 2011'de ziyaret etmişti.Bu içerik Ufuk Dağ tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
İstanbul'a ilk ziyareti İmamoğlu'na oldu!İstanbul'a ilk ziyareti İmamoğlu'na oldu!
Bana gecelik giydirip ona kurşun yutturdular!  İşkencenin ayrıntıları ortaya çıktıBana gecelik giydirip ona kurşun yutturdular! İşkencenin ayrıntıları ortaya çıktı
Dünyanın en güçlü böceği Hakkari'de bulundu: Değeri tam 90 bin dolar!Dünyanın en güçlü böceği Hakkari'de bulundu: Değeri tam 90 bin dolar!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir