Cumhuriyet gazetesi gündeme getirdi! Öğretmen Buse'yi dövdüğünden şüphelenilen AH tutuklandı – Son Dakika Türkiye Haberleri

Birlikte olduğu adam tarafından darp edilen kadın hastaneye kaldırıldı. 38 bir yıllık anaokulu öğretmeni Otobüs İki haftalık hayatta kalma mücadelesinin ardından gözlerini açtı.

14 Mayıs ayında yaşanan olaydan birkaç gün sonra dava açan mağdurun ailesi, şüpheli hakkında dava açtı. AH'Sabıka kaydı olmasına ve daha önce Buse Y.'yi dövdüğüne dair görgü tanıklarının ifadelerine rağmen tutuklanmaması üzerine tepki gösterdi.

Buse Y.'nin annesi Zeynep Y., Buse Y.'nin evinde delil toplanmamasına tepki göstererek, şüphelinin olay yerindeki kameraları incelemeden serbest bırakılmasına tepki gösterdi. 29 Mayıs gün Sol kanat feminist hareketOlayla ilgili yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Kızımı nasıl koruyacağımı, onu nasıl hayatta tutacağımı planlamam gerekiyor.”

ŞÜPHELİ KİŞİ TUTUKLANDI!

adalet çağrısı Zeynep Y. Cumhuriyet'e yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bütün deliller bu kişiyi işaret ettiği halde tutuklanmadı. Savcı olay yerindeki telefon kayıtlarının veya kameraların incelenmesini bile istemedi. Kızımın bir daha eskisi gibi olup olmayacağını bilmiyorum. Bir anne olarak 16 gün boyunca kızımın öleceğini düşündüm. Adalet istiyorum” dedi.

Şüpheli AH, Cumhuriyet'in konuyu gündeme taşımasının ardından dün tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir