Hatalar buzdolabının kötü kokmasına neden olur! Çözüm 3 malzemenin karışımıdır… – Son Dakika Hayat Haberleri

Herhangi bir hata buzdolabında kötü bir koku oluşmasına neden olabilir ve bu koku yiyeceklere de sinebilir. Buzdolaplarının zaman zaman kötü kokmasının pek çok nedeni var ama bazen alışkanlıkların bu kokuları tetiklediğinin farkında bile olmuyoruz…

ESKİ YEMEK EN BÜYÜK NEDEN

Belki de kötü kokuların ana nedeni eski yiyeceklerdir. Genellikle son kullanma tarihi geçmiş ürünler ve hatta bu ürünlerin kırıntıları bile kalıcı kokulara neden olabilir. Bu kokunun giderilmesinde derinlemesine bir temizlik faydalı olacaktır.

Bu kokuyu gidermek için 1 su bardağı beyaz sirke, 1 su bardağı su ve 1 çay kaşığı bulaşık deterjanı Oluşturulan karışım yeterlidir.

DÜZENLİ OLARAK TEMİZLEMEYİN

Düzenli olarak temizliğin yapılmaması kırıntıların dolapta kalmasına ve çürümesine neden olacaktır. Bu nedenle haftada bir kez temizlik yapmak kokuları önler.

HIZLI TEMİZLİK YAPMAYIN

Buzdolabına dökülen sıvıların derhal temizlenmemesi de kötü kokulara neden olabilir. Dökülenlerin hemen bir bezle temizlenmesi, koku oluşumunu engeller.

KARBONAT KULLANMAMAK

Kabartma tozu bir koku gidericidir Ancak zamanla koku alma özelliğini kaybeder. Kabartma tozunu açık bir kapta ayda bir kez değiştirmek, buzdolabının kötü koku yaymasını önleyecektir.

Karbonat burada beyaz sirke, kahve telvesi, narenciye kabukları veya vanilya özü Kötü kokuların giderilmesinde de kullanılması faydalı bir seçenektir.

PLASTİK KULLANIMI

Plastik yemek kapları kullanışlı olmakla birlikte kötü kokuların oluşmasında önemli bir etkendir. Yiyecekleri taze tutmanın en iyi yolu Bunlar cam kaplardır.

AÇILAN ÜRÜNLERİ BUZDOLABINA KOYUN

Ürünlerin cam kaplarda ve temiz bir şekilde saklanması, tamamen kapalı olarak saklanmadığı takdirde etkisiz olacaktır.

Soğan, sarımsak ve peynir gibi keskin kokulu yiyecekleri saklarken dikkatli olmanız gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir