Hepimiz bir hayal için buradayız

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

Milli futbol takımımız, EURO 2024'e yarın TSİ 19.00'da başlayacak Gürcistan maçıyla veda edecek.

MONTELLA BASIN TOPLANTISINDA KONUŞTU

Bu, Georgia maçı öncesinde düzenlenen basın toplantısında milli takım antrenörü Vincenzo Montella tarafından açıklandı.

Almanya'da çok sayıda Türk vatandaşının yaşadığını ve onların önünde oynamanın onlar için büyük bir sorumluluk olduğunu belirten Montella, şöyle konuştu: “Almanya'da oynamak ve burada Türk taraftarların olması bizim için büyük bir sorumluluk. Onlara karşı oynamak benim için bir onur. Bayrağımızı gururla taşımamız gereken bir maç” dedi.

“Buraya gelip grup aşamasında başarı gösteren oyuncuları ödüllendirmek istedim”

Takımı strateji ve oyun felsefesini dikkate alarak seçtiğini belirten Montella, şöyle konuştu: “Elbette bu süreçte bazı oyuncuları dışarıda bırakmak zorunda kaldım. Grealish örneğini zaten vermiştim. Bazı oyuncular burada olabilir, bazıları olmayabilir. Bunun nedeni oyunun stratejisi ve felsefesidir. Bildiğiniz gibi burada çok çalışıp başarı gösteren oyuncularımızı grup aşamasına geçerek ödüllendirmek istedim. “Bazı oyuncuların milli takımda oynaması daha uzun sürebilir” dedi.

“HEPİMİZ BİR HAYAL İÇİN BURADAYIZ”

Almanya'ya bir hayal için geldiklerini vurgulayan İtalyan çalıştırıcı, şöyle konuştu:

“Çocukken futbola çok erken yaşta başlıyoruz ve bu tutkumuz yıllarca sürüyor. Motivasyon olmadan olmaz. Motivasyon eksikliği mümkün değildir. Çok motive olmak da engelleyebilir. Kendi yoluna gitmeni engelleyebilir. Biz önemli bir ülkeyiz, sorumluluklarımızı düşünmeliyiz. Sonuçta bu bir futbol maçı. Hepimiz bir hayal için buradayız. “Hayalimizi gerçekleştirmek için buradayız”

Arda Güler hakkındaki düşüncelerinin sorulması üzerine Montella, şunları söyledi: “Bu turnuvaya katılması onun kaliteli bir oyuncu olduğunu gösteriyor. Buraya kazanma zihniyetiyle geldi. Şu ana kadar çok heyecanlı bir performans sergiledi. Milli takım için önemli bir oyuncu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir