İsrail bu kez okula saldırdı: 39 kişi öldü…

Gazze Sağlık Bakanlığı yetkililerinin edindiği bilgiye göre saldırılarda onlarca kişi yaralandı. İsrail ordusunun, yerinden edilmiş Filistinlilerin sığındığı UNRWA okuluna düzenlediği saldırıda ölenlerin sayısı 39'a yükseldi.

Gazze hükümetinin basın ofisi tarafından yapılan daha önceki bir açıklamada, ilk bulgulara göre 27 kişinin öldüğü belirtildi. Cenazelerin Aksa Şehit Hastanesi'ne ulaştığı ve onlarca yaralının getirildiği kaydedildi.

MAHKUMİYET İSTEDİLER

Açıklamada, insanlığa ve uluslararası hukuka karşı işlenen bu suçlardan tamamen İsrail ve Amerikan yönetiminin sorumlu olduğu belirtilerek, tüm dünyaya bu suçları ve Gazze Şeridi'ne yönelik İsrail-Amerikan saldırılarını kınama çağrısı yapıldı.

2

Açıklamada, uluslararası topluma, Birleşmiş Milletlere ve tüm uluslararası kurum ve kuruluşlara, Gazze Şeridi'nde sivillere, çocuklara ve kadınlara yönelik soykırımın durdurulması için İsrail'e baskı yapılması çağrısında bulunuluyor.

4

Açıklamada ayrıca uluslararası topluma, Gazze Şeridi'nde sivillere yönelik bu günlük katliamlara ve soykırımlara katılan İsrailli ve Amerikalı savaş suçlularının yargılanması çağrısında da bulunuldu.

(AA)Bu içerik Doğukan Akbayır tarafından yayınlanmıştır.

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Fiyatı 800 TL!  Tüm dünyanın talep ettiği yaz sıcağında serinlemenizi sağlarFiyatı 800 TL! Tüm dünyanın talep ettiği yaz sıcağında serinlemenizi sağlar
Eğitim camiasında tartışma yaratan yazı!  Yetersiz öğretmen merkeze çekilecek - oraya verilecek görev buEğitim camiasında tartışma yaratan yazı! Yetersiz öğretmen merkeze çekilecek – oraya verilecek görev bu
yer: marmaris!  Dövme stüdyosunda pompalı tüfek dehşeti: Kurşunlara doğru koştu!yer: marmaris! Dövme stüdyosunda pompalı tüfek dehşeti: Kurşunlara doğru koştu!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir