İstanbulspor'dan TFF'ye uyarı mektubu – Futbol Haberleri

genişletmek

KAYNAKCnnturk.com

Trendyol Süper Lig kulüplerinden İstanbulspor, TFF'yi olağanüstü genel kurula davet ederek uyarı mektubu gönderdi.

Seçimlerin en geç haziran ayında yapılması çağrısında bulunan İstanbulspor, resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda şunları söyledi: Devamını oku.” ve uyarıyı duyurdu.

Söz konusu belgede şu ifadeler yer alıyordu:

“İstanbulspor aktif. A.Ş. olarak aslında TFF'yi 04.08.2024 tarihinde olağanüstü genel kurul toplantısına davet etmiştik.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, 18.07.2024 tarihinde olağanüstü seçimli genel kurul yapılacağını açıklamasına rağmen, bu açıklamayı destekleyen herhangi bir resmi belge veya karar kamuoyuna sunulmadı.

TFF tarafından yapılan tek açıklama, milli takımımızın oynayacağı Avrupa Şampiyonası'na ilişkin açıklama olmasına rağmen, ilk 11'in oluşturulduğu açık olduğundan bu açıklamanın bağlayıcılığını gerekçe olarak kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Mehmet Büyükekşi yönetimindeki TFF yönetim kurulu üyesi turnuvada sahada olmayacak. Ancak TFF Yönetim Kurulu'nun bu tarihle ilgili bir karar alması halinde, TFF Yönetim Kurulu'nun sahada olmayacağı açık olmasına rağmen bu tarihin ne kadar yanlış olduğu konusunda TFF'yi ve kamuoyunu bilgilendirmek isteriz. Uyarı yazımız ektedir.

TFF'nin mevcut kaotik durumun 2024/2025 sezonuna sıçramaması için tebliğimizde belirttiğimiz haklı nedenlerle en geç Haziran ayında olağanüstü genel kurul toplantısı yapması gerekecek. Aksi takdirde TFF, genel kurul delegelerinin TFF'nin statüsünden kaynaklanan gerekçeli talebini ya kendi talebiyle ya da FIFA'nın baskısıyla yerine getirmek zorunda kalacak.”

Selçuk İnan: Oyuncularımız 7 maçı 7 final olarak görüyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir