Rusya: Geçtiğimiz hafta Donetsk bölgesinde 2 yerleşim birimini ele geçirdik

Bakanlığın açıklamasında Rus askeri kuvvetlerinin 1-7 Haziran tarihleri ​​arasında Rusya-Ukrayna savaşındaki faaliyetlerine ilişkin bilgi verildi.

Açıklamada, Rus ordusunun Ukrayna'da ön cephede ilerlemeye devam ettiği belirtilirken, “Merkez ve Güney Askeri Grup birlikleri Donetsk Halk Cumhuriyeti'nin Paraskiyevka ve Umanskoye yerleşimlerini kurtardı.” ifadeleri kullanıldı. İfadesi kullanıldı.

Açıklamada, geçtiğimiz hafta Ukrayna'daki askeri unsurlara yönelik kara, hava ve denizden yüksek hassasiyetli silahlar ve insansız hava araçlarıyla (İHA) gerçekleştirilen saldırılarda elektrik tesisleri, Batı silah ve mühimmatının bulunduğu depoların depolandığı belirtildi. Ukraynalı askerlerin ve yabancı paralı askerlerin geçici konuşlanma merkezleri vuruldu.

Açıklamada, bu dönemde Ukrayna'ya ait 2 “Mig-29” ve 1 “Su-25” tipi savaş uçağı ile 424 İHA'nın düşürüldüğü, 27 Ukrayna askerinin teslim olduğu belirtildi.

Açıklamada, şöyle denildi: “Askeri operasyonun başlangıcından bu yana 610 uçak, 274 helikopter, 25 bin 326 İHA, 528 hava savunma füze sistemi, 16 bin 287 tank ve zırhlı araç, 1330 çok namlulu roketatar, 10 bin 188 obüs ve Ukrayna ordusuna ait havan ve 22 füze “1.336 özel askeri aracı imha etti”.

Rusya Savunma Bakanı Andrey Belousov, mayıs ayında Ukrayna'da 28 yerleşim yerinin Rus askeri güçleri tarafından ele geçirildiğini belirterek, “Bu yıl toplam 880 kilometrekarelik alan Rus ordusunun kontrolüne geçti.” dedi. İfadesini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir