Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Kurban Bayramı tatili 9 gün sürdü! “Kamu çalışanları 2 gün idari izinli sayılacak”

Kabine bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde saat 16.00'da başlayan toplantı sona erdi. Yaklaşık 2 saat 15 dakika süren toplantının sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan, alınan kararları açıklamak üzere kameraların karşısına çıktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
“Bu sabah eğitim sırasında düşen uçağımızda şehit olan iki pilotumuza Allah'tan rahmet, ailelerine ve kahraman ordumuza başsağlığı diliyorum.”

“Dün kabinede ilk yılımızı tamamladık. 85 milyonluk halkın her bir üyesine bize, partimize ve ittifakımıza duydukları güvenden dolayı yürekten teşekkür ediyorum.”

“Demokrasinin ilk ve en önemli şartı halka hesap vermektir. Her yıl bütçe görüşmelerinde millete hesap verdik ve hesap verdik, hepsinden beraat ettik. Biz 85 milyonun hepsinin hükümetiyiz. Biz, bize oy verenlerin de, tercihlerini farklı şekillerde kullananların da hükümetiyiz.”

AA-20240604-34777566-34777565-CUMHURBASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

“FELAKET SABAHLARIYLA İLGİLENMİYORUZ”

“Kıyamet peygamberlerini dikkate almıyoruz, kötülük tüccarlarını dinlemiyoruz. Bahane arkasına saklanmadan Türkiye'nin büyümesi için mücadele ediyoruz.”

YENİ YARGI REFORMU

“Reform arzumuzun somut simgesi olacak hazırlıklara başlıyoruz. Yeni yargı reformu stratejisi ve insan hakları eylem planıyla beklentileri karşılayacağız. Etkin, hızlı ve tarafsız bir yönetim için her türlü fedakarlığı yapmaktan çekinmeyeceğiz. mülkiyetin temeli olan adaletin.”

“ÜLKEMİZDE DOĞUM ORANLARI DA ALARM”

“Aile kurumu bir bütün olarak tarihinin en zorlu sınavını yaşıyor. En ağır saldırılara maruz kalıyor. Küresel kültürün desteklediği ve teşvik ettiği cinsiyetsiz politikalar insan ırkını tehdit edecek boyutlara ulaştı. 'LGBT' dayatması ' kavramı faşizmi anımsatan bir tiranlık, baskı ve toplum yozlaşması aracına dönüşmüştür.” “Ailelerin pek çok farklı alanda ciddi sorunlarla karşı karşıya olduğunu görüyoruz. Doğum oranlarındaki düşüş dünyada olduğu gibi ülkemizde de endişe verici. Bu konuda yeni uygulamaların hayata geçmesini umuyoruz.”

AA-20240604-34777566-34777562-CUMHURBASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

EMEKLİLİK FESTİVALİ BONUSU

“Asgari emekli maaşını Ocak 2023'e göre net yüzde 82 artırdık. Ekim 2023'te tüm emeklilerimize tek seferlik 5 bin lira ödeme yaptık. Yaşlılık ikramiyesi ise 2024'ten itibaren yüzde 50 artarak 3 bin liraya çıktı. Kurban ikramiyesi 10 bin liraya çıktı “14 Haziran'dan itibaren emeklilerimizin hesaplarına yatıracağız ve toplam ödeme 42 milyar liraya ulaşacak”.

“Geçen yılda 128'i antikanser ilacı olmak üzere 570 ilaç geri ödeme kapsamına alındı. Böylece geri ödeme listelerindeki ilaç sayısı 8 bin 457'ye ulaştı.”

AA-20240604-34777566-34777564-CUMHURBASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

“KENTSEL DÖNÜŞÜM İSTANBUL İÇİN ÖNEMLİ BİR KONU”

“(Deprem bölgesi) Yıl sonuna kadar 200 bin konutu teslim edeceğiz. 2025 sonuna kadar tüm hak sahiplerine konut ve iş imkanı sağlamayı hedefliyoruz. Küçükçekmece mahallemizde pazar günü çöken bina, hepimize nasıl olduğunu hatırlattı. İstanbul için hayati önem taşıyan bir kentsel dönüşüm meselesi “Şehirlerimizi depreme dayanıklı hale getirmek, partisi ne olursa olsun herkesin milli görevidir. Bu konunun yeterince anlaşılmadığını görüyoruz. Her şeyden önce yerel yöneticilerin de hükümetimiz ve hükümetimiz ile aynı hassasiyeti göstermelerini bekliyoruz. En kısa sürede bakanlık.”

“Akkuyu nükleer santralinin ilk reaktörünün inşaatı yüzde 90 oranında tamamlandı ve reaktörde mekanik testlere başlandı. Gabar'da günlük petrol üretimini 300 binin üzerine çıkararak Cumhuriyet tarihinin rekorunu kırdık. 43 bin 380 varil, yıl sonuna kadar günde 100 bin varile ulaşmayı hedefliyoruz.”

AA-20240604-34777566-34777563-CUMHURBASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

Üretimden, istihdamdan, ihracattan, niteliksel büyümeden taviz vermeden tek haneli enflasyon oranlarına mutlaka ulaşacağız. Geçtiğimiz yıl Merkez Bankamızın brüt rezervleri yaklaşık 44 milyar dolar artarak 142 milyar doların üzerine çıktı.

“BAYRAM TATİLİ 9 GÜN OLDU”

“16 Haziran Pazar gününden itibaren memurlarımıza 2 gün idari izin ekledik. Tatil günlerine Perşembe ve Cuma günlerini de ekleyerek 9 günlük Kurban Bayramı tatil imkanını sağlıyoruz. milletimiz, İslam alemi ve tüm insanlık.”

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Slovenya Filistin'i resmen tanıdıSlovenya Filistin'i resmen tanıdı
Seçil Erzan ve Bahar Candan'ın başı dertte!Seçil Erzan ve Bahar Candan'ın başı dertte!
Şu ana kadarki en önemli adım!  Biden imzaladı ve yürürlüğe girdiŞu ana kadarki en önemli adım! Biden imzaladı ve yürürlüğe girdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir