Curios Gremlin ilk filmi The Shallow Tale – KÜLTÜR VE SANAT ile New York Tribeca Film Festivali'nde

Metin Alihan Yalçındağ, Sinan Eczacıbaşı ve Scott Aharoni tarafından kurulan yapım şirketi NY- Curious Gremlin, “Yazmaya Karar Veren Bir Yazarın Sığ Hikayesi” adlı İngilizce filmin yapımcılığını üstlendi. Sundance Film Festivali'nin Dünya Sineması Büyük Ödülü”. “Bir Seri Katil Hakkında” (Bir seri katil hakkında yazmaya karar veren bir yazarın yüzeysel öyküsü), 8 Haziran 2024'te dünya prömiyeri olarak sunulacak, “Güncel Anlatı” bölümünde “En Çok Beklenenler” listesine katılacak. Dünyanın en prestijli uluslararası film festivallerinden biri olan New York Tribeca Film Festivali'nin “film” bölümünde.

Ödüllü personel

Boşanmaya hazırlanan başarısız bir yazar ile karısına sahte evlilik danışmanlığı karşılığında bir sonraki romanının konusu olarak ele aldığı emekli bir seri katil arasındaki tuhaf dostluğu konu alan Sığ Hikaye'nin başrolünde Altın Küre ödüllü Steve Buscemi yer alıyor. (Rezervuar Köpekleri, Fargo, The Big Lebowski, The Death of Stalin, The Sopranos, 30 Rock), John Magaro (Past Lives, The Big Short, Umbrella Academy) ve televizyondaki Ayrılık dizileriyle ünlü Britt Lower gibi önemli isimler bulunmaktadır. . Yönetmenliğini Natalia Kingston'ın yaptığı film, bir kara komedi.

Curious Gremlin'den birçok proje gelecek

İlk filmi Curious Gremlin ile uluslararası bağımsız film sektörüne hızlı bir giriş yapan oyuncu, film ve televizyon sektöründe ABD ile Türkiye arasında bir köprü kurmayı, film projeleri ve bağımsız televizyonla uluslararası alanda ses getirmeyi hedefliyor. . . Vanity Fair tarafından en iyi 15 yabancı yapım arasında seçilen Alef 1 ve Alef 2'nin yapımcıları Metin Alihan Yalçındağ, Sinan Eczacıbaşı ve Scott Aharoni, önümüzdeki yıllarda hayata geçirmeye hazırlandıkları birçok proje üzerinde şimdiden çalışmalara başladı. “Bir Seri Katili Yazmaya Karar Veren Bir Yazarın Sığ Hikayesi” filmiyle uluslararası bağımsız film sektörünün dikkatini çekmeye hazırlanan meraklı Gremlin, önümüzdeki dönemde de pek çok yenilikçi projeye imza atmaya devam edecek.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir