Gebze Ankara Caddesi genişletiliyor – GÜNDEM

Köklü ulaşım çözümleri üretmek için köprü ve kavşak yatırımlarına ağırlık veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, mevcut yolları da daha sağlıklı hale getiriyor. Bu kapsamda Darıca Osmangazi Köprüsü dubleks çalışmalarını tamamlayarak Feniş Kavşağı'ndan (Osmangazi Büyükşehir Tüneli üzeri) Darıca'ya ulaşımı kolaylaştıran Büyükşehir Belediyesi, şimdi de Feniş Kavşağı'ndan Darıca yönüne uzanan Ankara Caddesi'ni genişletecek. Beylikbağı, böylece bu yöne akan trafiği rahatlatıyor. Bu çalışmayla Feniş Kavşağı'nda özellikle mesai başlangıç ​​ve bitiş saatlerindeki yoğunluk daha da azaltılacak.

ANKARA YOLU 4 şeride çıkarılacak

Büyükşehir ekipleri, D-100 Feniş kavşağından Gebze Beylikbağı ilçesine giriş olarak kullanılan Ankara Caddesi'nde yol genişletme çalışması yürütüyor. Çalışmalar kapsamında halihazırda tek yön ve tek yön 2 şeritli olan yol, Teknik İşler Daire Başkanlığı ekiplerinin çalışmalarıyla 2×2 olmak üzere 4 şeride yükseltilecek.

YUVARLAKLIK KALDIRILDI

Çalışmalar kapsamında Kasvak kavşağı da kaldırılarak daha modern planlamayla dört kollu kavşağa dönüştürülecek. Yeni kavşak planına göre sağa ve sola dönüşler ve transit geçişler dört kollu kavşak mantığına göre işleyecek. Sağa ve sola dönüşler için ilave şeritlerle araç akışının sürekliliği sağlanacak. Dolayısıyla İstanbul ve Kocaeli istikametinden gelen araçlar trafik sıkışıklığı olmadan yollarına devam edebilecek. Ayrıca Büyükşehir ekipleri, bu alanın devamı olan Ankara Caddesi ile Yeni Bağdat Caddesi'nin kesiştiği noktada da çevre düzenleme çalışması yapacak. Bu çalışmada yeni ilave direksiyon kolları ile sağa ve sola dönmek isteyen araçlar trafik ışıklarında beklemeden geçebilecek.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir