İzmir'de hukuk ve doğa okulu yeniden açılıyor. – GÜNDEM

Doğa Derneği, 2021 yılından bu yana ücretsiz olarak düzenlediği Hukuk ve Doğa Okulu'nu bu yıl 5-6-7 Haziran 2024 tarihlerinde Seferihisar Doğa Okulu'nda düzenliyor.

Doğa hakkı, iklim değişikliğiyle mücadele, iklim adaleti ve hukuki gelişmelerin ele alınacağı eğitimin dördüncü bölümü hukukçuların başvurularına açık.

Hukuk ve Doğa Okulu, doğanın tahribatına karşı hukuki mücadeleyi yaygınlaştırmak amacıyla Türkiye'nin dört bir yanından gelen hukukçular ve Doğa Derneği uzmanlarından oluşan bir ekip tarafından düzenleniyor.

Amaç, doğa hakkı, iklim değişikliğinin etkileriyle mücadele, iklim adaleti ve çevre hukukuna ilişkin gelişmeleri bir arada tartışmak. Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek Hukuk ve Doğa Okulu'nda hukukçular, doğayı savunma konusundaki deneyimlerini paylaşmak, hukuku doğayı savunmada etkin bir araç olarak kullanmak, doğa ve iklim okuryazarlığını geliştirmek ve bilgi birikimini artırmak amacıyla bir araya gelecek. alan.

Hukuk ve Doğa Fakültesi'nde;

-Doğa hakkı ve doğanın savunulmasında hukukun etkin bir araç olarak kullanılması,

-Doğanın korunmasında kullanılabilecek ulusal ve uluslararası hukuki mekanizmalar,

-Türkiye'de doğayla mücadelenin tarihine, idari sorular ve dava süreçlerine bir bakış,

-Proje dosyalarının ve örnek vakaların incelenmesi,

-Doğa Derneği'nin savunuculuk deneyimleri,

-Doğa ve iklim okuryazarlığının yanı sıra iklim adaleti ve doğayla uyum içinde yaşamak da ele alınacak.

Kimler başvurabilir?

Doğa koruma alanında kendini geliştirmek isteyenler, kolektif ve yaratıcı üretim süreçlerine uyum sağlayabilen, doğa hakkı ve iklim hukuku alanında Türkiye ve dünyadaki gelişmelerle ilgilenenler; Başvurular hukuk son sınıf öğrencilerine, hukuk akademisyenlerine, stajyer avukatlara ve avukatlara açıktır.

Kayıt olmak için Doğa Derneği web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Doğa Derneği Hukuk Danışmanı Avukat Özlem Altıparmak ise şunları söyledi: “Bu yıl okulumuzun dördüncüsünü düzenliyoruz. Şu ana kadar iki okulumuzdan katılımcılarla ortak hukuki girişimlerde bulunduk ve doğanın haklarını savunmak için birlikte çalışmaya devam ediyoruz. Bu yıl yeni katılımcılarla birlikte doğanın haklarını savunan hukukçuların sayısının artacağını düşünüyoruz. Başvuruları memnuniyetle karşılıyoruz. “Başvurular 6 Mayıs 2024’te sona erecek ve sınırlı kontenjanımız nedeniyle başvuranlar değerlendirmeye alınacaktır.”

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir