Özgür Özel çağrı yapmıştı: CHP'nin Saraçhane'de “büyük eğitim mitingi” – Son Dakika Siyaset Haberleri

siyasette Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) için yeni bir dönemin başladığını belirten CHP Genel Başkanı Özgür Özelatama bekleyen öğretmenler için 18 Mayıs'ta İstanbul Saraçhane Meydanı'nda, emekliler için ise 26 Mayıs'ta Ankara Anadolu Meydanı'nda gösteri düzenleyeceklerini açıklamışlardı.

BUGÜN BİR ARAMA YAPTTI

Özel şu ifadeleri kullandı:

“Bunu anlatmak için doğru platform ve yerin burası olduğuna inanıyorum. CHP olarak 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'ndan bir gün önce tüm ataması yapılmayan öğretmenlere, tüm mülakat mağdurlarına, bu konuda endişe duyanlara sesleniyoruz. Müfredat, laik eğitim isteyenler, çağdaş cumhuriyet için çağdaş eğitim isteyenler. Saat 13.00'te İstanbul Saraçhane Meydanı'na bekliyoruz. Büyük bir mücadelenin ateşini hep birlikte duyuracağız.

SARAÇHANE'Yİ DOLDURDULAR

CHP liderinin çağrısının ardından vatandaşlar sabahın erken saatlerinde İstanbul Saraçhane Meydanı'nı doldurdu.

Gösteriye katılanlar arasında Eğitim-SEN, Eğitim-İŞ gibi sendikalar, “ismi açıklanmayan” öğretmenler, görüşme mağdurları ve çok sayıda vatandaş vardı.

Özgür Özel de miting alanına geldi. Sendikaların ardından Özel'in de konuşma yapması bekleniyor.

BAZI YOLLAR KAPATILDI

Öte yandan İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada etkinliğin Saraçhane'de yapılacağı belirtildi. “Büyük Eğitim Buluşması” Bugün saat 09.00'dan itibaren Macarkardeşler, 15 Temmuz Şehitler, Şehzadebaşı ve Vezneciler caddeleri ile bunlara bağlı cadde ve yolların trafiğe uygun yerlerde araç trafiğine kapatılacağı açıklandı.

Alternatif güzergah olarak Vatan, Kadirhas ve Fevzipaşa caddeleri ile Atatürk Caddesi'nin kullanılabileceği kaydedildi.

İLK İMAMOĞLU İLE TANIŞTIK

CHP'li Başkan Özgür ÖzelGösteri öncesinde üçüncü kez İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlığına seçilen Ekrem İmamoğlu'ya tebrik ziyaretinde bulundu.

Özel, “İstanbul'da CHP markalı hizmetler artık tüm Türkiye'ye yayılıyor” dedi. “Yeni seçilen belediye başkanlarımızın hepsi hızla halka açık restoran açacak yer arayışında. Yeri tutanlar hazırlık yapıyor. Aslında ilkleri zaten açık. Bir yandan da anaokullarıyla ilgili çalışmalar var. Yurtlarla ilgili çok önemli çalışmalar var. “Tüm belediye başkanlarımızın Genel Merkezimize ve sizlere ulaşarak Anne Kart uygulamasının nasıl bir şey olduğunu ve yapılabileceğini bilmelerine ciddi bir ihtiyaç var.” dedi.

İmamoğlu, ziyaretinden dolayı Özel'e de teşekkür etti. “16 milyon insana en iyi şekilde hizmet vermenin bilinciyle hareket ediyoruz. Özellikle son yerel seçimlerden sonra milletimizin bize yüklediği sorumluluğu derinden hissediyoruz ve buna layık olmak için büyük organizasyonel çalışmalar yürütüyoruz. Rutin çalışmalarımızı yürütürken, bir yandan da önceki 5 yıla rakip olan ancak çıtayı çok daha yukarılara taşıyabilecek bir anlayış ortaya koymayı, daha yenilikçi, daha güçlü ve daha değerli bir çalışma dönemi yaratmayı hedefliyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir