Son dakika | 81 ilde 2 bin 66 kaçak yakalandı! Bakan Yerlikaya açıkladı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, 81 ilde 4 gün boyunca devam eden “aranan kişiler” için düzenlenen “Çember-16” operasyonlarında arama kaydı bulunan 2 bin 66 firari yakalandığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, “Aziz milletimizin bilmesini isterim ki, kaçak suçluların sokaklarımızda dolaşmasına asla izin vermeyeceğiz. Ailelerimizin huzurunu bozmalarına izin vermedik ve vermeyeceğiz” diyen Bakan Yerlikaya, operasyonlara ilişkin şu bilgileri verdi:

“'Çember-16' operasyonlarında 0-5 yıl arası aranan 2 bin 45 kişi, 5-10 yıl arası aranan 9 kişi, 10 yıl ve üzeri aranan 12 kişi yakalandı. 348 kişi hırsızlıktan, 183 kişi dolandırıcılıktan, 10 yıl ve üzeri aranan 12 kişi ise yakalandı. Yağma suçundan 93 kişi, cinayetten 28 kişi, cinsel suçlardan 50 kişi, uyuşturucu suçlarından 364 kişi, terör suçundan 25 kişi, KOM (kaçakçılık, organize) suçundan 216 kişi olmak üzere toplam 2 bin 66 kişi adliyeye sevk edildi. Diğer suçlardan yakalananlar da dahil olmak üzere İl Jandarma Komutanlıkları, İl Emniyet Müdürlükleri Müdürlüklerimiz ve Sahil Güvenlik Komutanlığımızca 81 ilde arama geçmişi bulunan kişilere yönelik yapılan operasyonlarda bu kişiler yol aramaları, ev ve iş yeri kontrolleri sırasında yakalanmış ve bu kişiler yakalanmıştır. kimlik kontrolleri.
Operasyonlara katılan valilerimizi, kaymakamlarımızı, il jandarma komutanlarımızı, il emniyet müdürlerimizi, sahil güvenliğimizi, polis memurlarımızı ve jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Milletimizin duaları sizinle” dedi.Bu içerik Devrim Karadağ tarafından yayınlanmıştır.

Yerel seçimler 2024
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Ankara'daki büyük yangın söndürüldüAnkara'daki büyük yangın söndürüldü
    İşte 29 kişinin hayatını kaybettiği yangının çıktığı anlar... İşte 29 kişinin hayatını kaybettiği yangının çıktığı anlar…
Açıklama şu ki “Oy para karşılığında satılıyor” iddiası! Makbuzunu da paylaştı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir