TikTok: CNN gibi 'yüksek profilli hesaplar' siber saldırılara maruz kaldı

Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.

Çinli şirket ByteDance'e bağlı TikTok, son yıllarda Amerika Birleşik Devletleri dahil olmak üzere dünya çapında popülerliğini artırmaya başladı.

REKLAM

Sosyal medya platformu TikTok'tan yapılan açıklamada, yüksek profilli hesaplara yönelik siber saldırının durdurulması için önlemler alındığı bildirildi.

TikTok sözcüsü Jason Grosse, “Güvenlik ekibimiz yakın zamanda CNN'in TikTok hesabını hedef alan kötü niyetli aktörlere karşı uyarıldı.” dedi.

Grosse, TikTok'un hesap erişimini yeniden sağlamak ve “artırılmış güvenlik önlemleri” eklemek için CNN ile çalıştığını söyledi.

Ayrıca Grosse, “Platformun bütünlüğünü korumaya kararlıyız ve diğer orijinal olmayan faaliyetleri izlemeye devam edeceğiz” dedi.

TikTok, siber saldırının platformun doğrudan mesajlaşma (özel mesajlaşma) özelliği üzerinden gerçekleştiğini bildirdi.

Ancak saldırının niteliği veya hedeflenen hesap sayısı hakkında herhangi bir ayrıntı açıklanmadı.

Grosse, “çok az sayıda hesabın ele geçirildiğini” söyledi.

Öte yandan televizyon yıldızı Paris Hilton'un hesabının da hedef alındığı ancak ele geçirilmediği kaydedildi.

Çinli şirket ByteDance'e bağlı TikTok, son yıllarda Amerika Birleşik Devletleri dahil olmak üzere dünya çapında popülerliğini artırmaya başladı.

Kullanıcılar TikTok üzerinde 15 saniyeden 3 dakikaya kadar değişen videolar oluşturabiliyor ve bu videoları çeşitli efektler, filtreler, müzik ve seslerle zenginleştirebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir