“Basit olaylar ciddi yangınlara neden olabilir”

Kastamonu Valiliğinde düzenlenen kutlama programında Bakan Yumaklı, Kastamonu Valisi Meftun Dallı, AK Kastamonu Partisi milletvekilleri Halil Uluay ve Fatma Serap Ekmekçi ile Kastamonu Belediye Başkanı Hasan Baltacı, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar partiyi kutladı.

Programın ardından konuşan Yumaklı, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınadı.

Tüm Müslümanların aileleriyle birlikte huzur dolu bir bayram geçirmesi dileğini dile getiren Yumaklı, şöyle konuştu: “Maalesef Gazze'de neredeyse tamamı çocuk, kadın ve yaşlılardan oluşan katliamlarla devam eden bir süreç görüyoruz. Bu da tabii ki Bu dinin mensupları olarak derin bir acı içindeyiz. Bu bayram vesilesiyle, “Dini, dili, etnik grubu ne olursa olsun zulme ve haksızlığa uğrayanların ailelerine kavuşmalarını temenni ediyoruz. sevdiklerine.” , eşlerine ve dostlarına en kısa sürede.” dedi.

Bayramın sorunsuz geçmesi için Bakanlık olarak her türlü tedbiri aldıklarını belirten Yumaklı, şöyle konuştu: “Bugün sabah saatlerinden itibaren vatandaşlarımızın büyük bir kısmı hayvanlarını kurban ederek dini vecibelerini yerine getirmeye başladı. Özellikle vatandaşlarımızın dinimizin hassasiyetine dikkat etmelerini, kurban edilecek hayvanlara eziyet etmemelerini ve kurban sonrası hijyen kurallarına uymalarını rica ediyoruz.” dedi.

Yumaklı, hava sıcaklığının yükseldiğini vurgulayarak vatandaşlardan orman yangınlarına karşı dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi.

Bakanlık olarak vatandaşların hizmetine yönelik rekreasyon alanları ve orman alanlarını açtıklarını anlatan Yumaklı, şöyle konuştu: “Ancak son 15 yılda çok basit olayların ciddi yangınlara neden olabileceğini gördük. Tüm vatandaşlarımızın aileleriyle keyifli dakikalar geçirdikleri bu mekanlarda yangına neden olabilecek hiçbir unsura izin vermemelerini önemle rica ediyorum.” “Soruyorum.” dedi.

Daha sonra Güldal Akşit Huzurevi Rehabilitasyon ve Yaşlı Bakım Merkezi'ni ziyaret eden Yumaklı, kutladığı yaşlılarla sohbet etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir